PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA zatrzymało członka zarządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego

  • PAP/AT    18 maja 2017 - 12:56
CBA zatrzymało członka zarządu powiatu ropczycko-sędziszowskiego
Prokuratura przedstawiła Dorocie S. zarzut niedopełnienia obowiązków (fot.cba.gov.pl)

Pięć osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury CBA w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Wśród zatrzymanych jest członek zarządu powiatu Dorota S.
Jak poinformował wydział komunikacji społecznej CBA, oprócz S. zatrzymano także m.in. urzędnika z wydziału dróg w starostwie oraz przedsiębiorcę z terenu powiatu.

Śledczy ustalili, że w ubiegłym roku Dorota S. z naruszeniem prawa wybrała firmę, która zajmowała się nasadzeniami zieleni w powiecie, a prace firmy rozpoczęły się jeszcze przed formalnym wyborem wykonawcy i udzieleniem zgody na to zamówienie przez zarząd powiatu.

Prokuratura przedstawiła S. zarzut niedopełnienia obowiązków i zastosowała wobec niej dozór policyjny, 30 tys. zł kaucji oraz zawieszenie w wykonywaniu czynności związanych z pełnieniem funkcji publicznej.

Czytaj też: Reprywatyzacja: CBA zatrzymało osiem osób

Zatrzymania to kolejny etap w tym śledztwie. W marcu agenci CBA zabezpieczyli m.in. w starostwie szereg dokumentów.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.