PARTNER PORTALU
  • BGK

Lotnisko chwali się letnim rekordem i otwiera kolejne połączenia

  • aw    5 września 2017 - 12:52
Lotnisko chwali się letnim rekordem i otwiera kolejne połączenia
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka (fot.. Shutterstock)

Ponad 140 tysiące pasażerów obsłużonych w lipcu i sierpniu to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
• Wakacyjny rekord lotnisko zawdzięcza przede wszystkim podwojeniu ruchu na połączeniach czarterowych, a także większej ilości pasażerów na lotach krajowych.

• Łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła aż o jedną czwartą.

• 9 września zostanie uruchomione trzynaste w tygodniu połączenie z Rzeszowa.

- Wyniki uzyskane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dowodzą, że mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów udając się na wakacje coraz częściej korzystają z połączeń lotniczych, oszczędzając w ten sposób czas i podnosząc komfort podróży – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pasażerów intensywnie pracujemy nad uruchomieniem nowych letnich kierunków w 2018 roku, a także zwiększeniem liczby oferowanych miejsc na istniejących trasach, cieszących się największą popularnością. Chcemy również dalej rozwijać połączenia z portami przesiadkowymi – dodaje Michał Tabisz.

W miesiącach wakacyjnych lotnisko w Jasionce obsłużyło rekordową liczbę pasażerów na trasie Rzeszów-Warszawa, która w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o ponad 20 procent, a w sierpniu po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 tysięcy pasażerów. PLL LOT wykonuje codziennie cztery, a w niektóre dni nawet pięć lotów z Rzeszowa do stolicy.

Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się loty do Wielkiej Brytanii liniami Ryanair. W najbliższą sobotę 9 września zostanie uruchomione kolejne, już trzynaste w tygodniu połączenie z Rzeszowa do Londynu. Lotnisko w Jasionce oferuje również regularne loty do Monachium (codziennie), Dublina, Manchesteru, East Midlands i Bristolu, zaś w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu, a także połączenia czarterowe do Grecji, Bułgarii i Turcji.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno NIK miał sporo zastrzeżeń co do wykorzystania lotniska w Jesionce. W szczególności kontrolerzy mieli uwagi do przewozów pasażerskich, gdyż w 2015 r. przepustowość lotniska była wykorzystywana niespełna w połowie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Grzegorz - Rzeszów, 2017-09-13 10:46:35

    No tak, bo najbliższe lotniska to Świdnik i Balice - ok. 170 km od Rzeszowa. Latałem z RZE i na pokładzie było sporo również Anglików, Słowaków i Ukraińców. A lotnisko jest nowoczesne, tylko z dojazdem będzie kłopot przez jeszcze ok. 2 lata zanim wybudują drogę lotniskowa (obecnie w budowie)...  rozwiń