PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe radiowozy dla policji na Podkarpaciu. M.in. w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli

  • PAP / MIW    27 grudnia 2017 - 16:56
Nowe radiowozy dla policji na Podkarpaciu. M.in. w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli
45 nowych radiowozów trafi do komend i komisariatów na Podkarpaciu. (fot. www.podkarpacka.policja.gov.pl)

45 nowych radiowozów trafi do komend i komisariatów na Podkarpaciu. Wartość samochodów to ponad 3,2 mln zł, część środków na ich zakup dały lokalne samorządy. W środę w Rzeszowie uroczyście przekazano kluczyki do pojazdów.
Jak powiedział podczas uroczystości przekazania kluczyków komendant wojewódzki policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, policja musi wzmacniać się technicznie, bo dzięki temu funkcjonariusze mogą skutecznie pełnić swoją służbę.

- Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego, jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny - dodał.

15 z 45 radiowozów zostało sfinansowanych z budżetu policji, z Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020. Wśród nich są m.in. siedem furgonów Renault Traffic i Volkswagen T6, a także pięć oznakowanych radiowozów Kia Cee'd oraz Mitsubishi Pajero i Citroen C4.

Natomiast zakup pozostałych 30 radiowozów był możliwy dzięki wsparciu jednostek samorządowych województwa podkarpackiego. Samochody trafią do tych komend miejskich i powiatowych, których samorządy zdecydowały się na przekazanie na ten cel 50 proc. wartości pojazdów. To komendy miejskie w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz komendy powiatowe w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Mielcu, Sanoku, Strzyżowie i Stalowej Woli.

Niemal wszystkie pojazdy to oznakowane radiowozy, przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. W sumie na drogi wyjedzie 25 Opli Astra, trzy Ople Mokka, Suzuki SX4 Cross oraz Kia Cee'd.

Obecny na uroczystości marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl zwrócił uwagę na "dobry montaż finansowy".

- Dzięki współpracy samorządów województwa, powiatowych i gminnych oraz rządu, na podkarpackie drogi wyjadą nowe radiowozy. Skuteczna policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy - zaznaczył.

Program Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 przewiduje, że w ciągu czterech lat blisko 6 mld zł zostanie przeznaczonych na policję. Tylko na Podkarpaciu na budowę nowych komend i komisariatów oraz remonty i termomodernizację policyjnych obiektów wydanych zostanie blisko 74 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Hobol, 2017-12-28 12:57:10

    Citroen mówicie...może jednak te "Francuzy" nie są takie złe, skoro im policjanci zaufali. No ale...patrzmy dalej...Suzuki, Opel Mokka...no...no...świetna flota. Auta relatywnie tanie, ale nie najtańsze, może być.