PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl: Rozpoczyna się zimowa edycja Zamkowych Teatraliów

  • PAP/AT    3 lutego 2018 - 14:44
Przemyśl: Rozpoczyna się zimowa edycja Zamkowych Teatraliów
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu (fot.wikipedia.org/Marcin Konsek)

W niedzielę (4 luty) na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu (Podkarpackie) rozpocznie się zimowa edycja Zamkowych Teatraliów.
  • Spektakle teatralne, w tym także dla dzieci, oraz koncerty muzyki różnych gatunków, wypełnią zimową edycję Zamkowych Teatraliów.
  • Pomysłodawczyni teatraliów Renata Nowakowska, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.
  • W programie teatraliów, trwających do 24 lutego, są także dwa wieczory z muzyką jazzową.

Impreza jest podzielona na dwie edycje: jesienną i zimową, które odbywają się zawsze w ostatnich i pierwszych miesiącach roku.

Pomysłodawczyni teatraliów Renata Nowakowska, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, organizatora imprezy podkreśliła, że założeniem Zamkowych Teatraliów, które wpisały się już na stałe w kalendarz Przemyśla, jest prezentacja różnych gatunków scenicznych.

"Wierzymy, że różnorodność repertuarowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie i coś dla młodego odbiorcy, ale i dla dojrzalszych widzów, coś dla miłośników jazzu, opery, musicalu i dla wielbicieli Melpomeny. Różne wydarzenia sceniczne, ale każde na wysokim poziomie" - zapewniła dyr. Nowakowska.

Imprezę zainauguruje w niedzielę wieczór Wielka Gala Operowa "Soprany vs Tenorzy", w której wystąpią razem sopranistki z "Sopranissimo" (Agnieszka Adamczyk, Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka) i tenorzy z "TREvoci" (Voytek Soko, Mikołaj Adamczyk, Miłosz Gałaj).

Jak zachęcają organizatorzy będzie to jedyna tego rodzaju "bitwa na głosy, w której na scenie spotkają się dwa żywioły - kobiece piękno i męska siła, liryczny kunszt i bohaterska odwaga".

W programie koncertu inaugurującego zabrzmią utwory muzyki operowej, filmowej i musicalowej.

W programie teatraliów, trwających do 24 lutego, są także dwa wieczory z muzyką jazzową. Pierwszy wypełnią: koncert polskich muzyków z Jazz Band Ball Orchestra, grających mieszankę swingu i bluesa; oraz występ amerykańskiego pianisty, wokalisty Stanleya Breckenridge'a, który jest też doktorem muzykologii, wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w USA.

W drugim wieczorze z muzyką jazzową wystąpi Włodek Pawlik, pianista i kompozytor, laureat najważniejszej nagrody muzycznej "Grammy Award" w 2014 r. za album "Night in Calisia".Z kolei dla miłośników teatru gratką będzie zapewne spektakl "Najdroższy" Francisa Vebera, przygotowany przez Teatr Bagatela z Krakowa. Natomiast dla najmłodszych widzów przemyski teatr S.A.N. przedstawi "Jajko" przygotowane na podstawie bajki Urszuli Kozłowskiej "Historia pewnego jajka". Jak zapewniają organizatorzy - to mądra opowieść z pięknym morałem.

Finał teatraliów, w sobotę 24 lutego - podobnie jak początek - zapowiada się także muzycznie. Tego wieczoru przed przemyską publicznością wystąpi jedna z najpopularniejszych polskich artystek - Kasia Kowalska. W koncercie "The Best Of" artystka zaprezentuje w akustycznej aranżacji swoje największe przeboje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.