PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprytne ławki w Białymstoku

  • pt    17 marca 2017 - 12:15
Sprytne ławki w Białymstoku
Siedząc na ławkach będzie można np. naładować telefon (fot. umbialystok.pl)

W Białymstoku jeszcze tego lata stanie pięć ławek solarnych. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na dostawę i montaż ławek, które zostaną ustawione w centrum miasta.
• Siedząc na ławkach będzie można np. naładować telefon.

• Koszt realizacji tego zadania to ok. 103,5 tys. zł.

• Instalacja tych ławek w Białymstoku to wynik głosowania na budżet obywatelski 2017.

Pomysł zatytułowany "Sprytne ławki w Białymstoku" został wybrany do realizacji jako jeden z projektów ogólnomiejskich. Głosowało na niego 413 osób.

Projekt zakłada zamontowanie w centrum miasta pięciu ławek wyposażonych w panele słoneczne, co najmniej dwa porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych oraz dwie stacje do ładowania bezprzewodowego. Powinny umożliwiać ciągłe ładowanie urządzeń przez minimum dziesięć godzin dziennie.

Ponadto trzy ławki mają być wyposażone w stojaki dla rowerów.

- Białystok będzie jednym z pierwszych miast w Polsce, w których takie ławki już się pojawiły, ale zainteresowanie nimi jest coraz większe – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku. – Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej obniżamy zużycie prądu, a to ma wpływ na nasze środowisko i jakość życia - dodaje.

„Sprytne ławki” czy też „ławki XXI wieku”, jak są również nazywane, mają stanąć w mieście pod koniec czerwca. Koszt realizacji tego zadania  to ok. 103,5 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obs1248, 2017-03-18 08:51:12

    C H O R E !!! 35TYS ZA ŁAWKĘ?!