PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok kolejny raz chce sprzedać działki inwestycyjne. Nawet dobre sąsiedztwo nie pomaga

  • aw/PAP    10 stycznia 2018 - 16:34
Białystok kolejny raz chce sprzedać działki inwestycyjne. Nawet dobre sąsiedztwo nie pomaga
(fot.bialystok.pl)

Miasto Białystok ogłosiło przetargi na sprzedaż czterech działek pod inwestycje w podstrefie Białystok Suwalskiej SSE, które znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.
  • Na sprzedaż są nieruchomości o powierzchniach: 1,3 ha, 1,4 ha, 1,8 ha oraz nieco ponad 2 ha.
  • Ceny wywoławcze wynoszą od 1 mln 540 tys. zł do 2 mln 310 tys. zł netto.
  • Przetargi odbędą się w czterech terminach w marcu. To kolejne próby sprzedaży tych gruntów.

Urszula Boublej z biura prasowego prezydenta Białegostoku poinformowała, że ceny zostały utrzymane na takim poziomie, na jakim były w poprzednim przetargu na te nieruchomości.

Obniżki o 30-45 proc. miały miejsce we wrześniu 2017 r. na mocy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami, bo nie było chętnych na te działki - informowała wówczas PAP Boublej.

Na początku stycznia 2018 r. miasto podpisało końcową umowę z nabywcą jednej działki przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym - poinformowała Boublej. Wcześniej była to umowa warunkowa. Firma poligraficzna Bieldruk z Bielska Podlaskiego kupiła pod inwestycje działkę za ponad 1 mln 890 tys. netto. Nieruchomość ma powierzchnię ok. 1,5 ha.

Jak wcześniej wielokrotnie informowało miasto, na działkach przy BPN-T można lokować inwestycje produkcyjne i usługowe. Jednym z wymaganych elementów w przetargu jest ocena potencjalnego nabywcy pod kątem innowacyjności planowanego przedsięwzięcia.

Działki przy BPN-T przygotowano - na potrzeby inwestorów - w ramach budowy obiektów tego parku przed kilkoma laty. Łącznie były to 23 ha terenów dla inwestorów. Część gruntów sprzedano w 2014 r. dwóm firmom, a pozostałe 19 ha, z końcem 2015 r., objęto podstrefą Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oprócz działek przy BPN-T do białostockiej strefy włączono wtedy także dodatkowych 40 ha w trzech kompleksach na Krywlanach. 30 stycznia odbędzie się przetarg na sprzedaż dużej działki o powierzchni 23 ha w tym kompleksie.

Podstrefa Białystok powstała z końcem 2008 r. Miała wówczas 30 ha. Wszystkie te tereny są sprzedane. We wrześniu Suwalska SSE informowała PAP, że w podstrefie Białystok jest zajętych 34 ha gruntów, działa 14 firm, które zainwestowały 460,1 mln zł i zatrudniają 912 pracowników.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.