PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki: Szpital wojewódzki wyremontuje blok porodowy. Koszt to 1,6 mln zł

  • PAP/KDS    14 lipca 2017 - 13:16
Suwałki: Szpital wojewódzki wyremontuje blok porodowy. Koszt to 1,6 mln zł
Remont bloku porodowego będzie kosztował 1,6 mln zł (fot. pixabay.com)

Po 30 latach od ostatniego remontu blok porodowy Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach zostanie zmodernizowany.  Koszt to 1,6 mln zł. Prace mają zakończyć się jesienią 2017.
Blok porodowy na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach nie był remontowany od czasu budowy szpitala 30 lat temu. Pacjentki od lat skarżyły się na warunki porodów. Jak poinformowała Edyta Krzywicka, kierownik ds. inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach, remont już się rozpoczął i blok ma zostać oddany do użytku we wrześniu.

"Po remoncie na bloku będą trzy sale porodowe, w tym sala cięć. Z pewnością poprawią się warunki zarówno do porodu, jak i do pracy. Będą też możliwe porody rodzinne" - dodała Krzywicka.

Szpital pozyskał na ten cel pieniądze w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2014-2020. Placówka z Suwałk realizuje projekt z Kowieńskim Szpitalem Republikańskim na Litwie. Na projekt pt. "Poprawa jakości opieki prenatalnej dla kobiet w ciąży w polsko-litewskim obszarze przygranicznym" przeznaczono w sumie 4 mln zł, z czego 2 mln trafi do szpitala w Suwałkach. 85 proc. środków będzie pochodzić z funduszów Unii Europejskiej, 15 proc. wyłoży Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

W ramach projektu 100 kobiet w ciąży w trudnej sytuacji życiowej skorzysta ze specjalnych badań oraz zabiegów regeneracyjnych na kilkudniowych pobytach w miastach uzdrowiskowych - Augustowie i litewskich Druskiennikach. Specjalistyczne szkolenia zaplanowano także dla personelu medycznego szpitala.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat zainwestował w remonty i modernizację placówki 98 mln zł, z czego 32 mln pochodziły z budżetu województwa. Pozostałe środki pozyskano głównie z UE.

W suwalskim szpitalu spośród 21 oddziałów trzy są jeszcze niezmodernizowane. Dyrekcja zamierza w 2018 r. modernizować oddział chirurgii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.