PARTNER PORTALU
 • BGK

Paweł Kukiz: ogłoszenie kandydatów w wyborach samorządowych planujemy na wrzesień

 • PAP/JS    12 maja 2018 - 08:00
Paweł Kukiz: ogłoszenie kandydatów w wyborach samorządowych planujemy na wrzesień
Kukiz powiedział, że on sam najchętniej ogłosiłby kandydatów dopiero w momencie zarządzenia wyborów samorządowych tak, żeby postępować według obowiązującego prawa (fot. twitter.com/Kukiz15)

We wrześniu Kukiz'15 planuje ogłosić swoich kandydatów w wyborach samorządowych - poinformował lider ruchu Paweł Kukiz. Zapowiedział też, że ws. wyborów w Warszawie chciałby spotkać się z działaczem ruchów miejskich Janem Śpiewakiem.
Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że "być może" w czerwcu we Wrocławiu odbędzie spotkanie ws. wyborów samorządowych, ale - jak podkreślił - nie będzie to żaden kongres wyborczy.

Kukiz powiedział, że on sam najchętniej ogłosiłby kandydatów dopiero w momencie zarządzenia wyborów samorządowych tak, żeby postępować według obowiązującego prawa. Poinformował, że ogłoszenie kandydatów Ruch Kukiz'15 planuje na wrzesień.

Ocenił przy tym, że obecne działania kandydatów na prezydenta stolicy: Rafała Trzaskowskiego (kandydat PO i Nowoczesnej) i Patryka Jakiego (kandydat Zjednoczonej Prawicy) "to jest nic innego, jak zacięta kampania wyborcza".

Lider Kukiz'15 odniósł się również do zapowiedzi byłego senatora PO i byłego wiceprezydenta Białegostoku Tadeusza Arłukowicza, który w kwietniu ogłosił, że będzie kandydatem na prezydenta Białegostoku z poparciem Kukiz'15. Paweł Kukiz określił tę zapowiedź jako "wychodzenie przed szereg".

"Jeżeli nie będziemy mieli kandydatów, którzy spełniają nasze kryteria, a kryteria są bardzo proste: przyzwoitość i fachowość, to nie będziemy tam zgłaszać żadnych" - powiedział. Dodał, że w wielu miejscach Ruch zamierza wspierać komitety obywatelskie i zaznaczył, że ruch Kukiz'15 "jest absolutnie otwarty na każdy światopogląd".

Kukiz potwierdził, że w wyborach do sejmików województw jego ugrupowanie będzie startowało m.in. z Prawicą RP Marka Jurka i Solidarnością'80. Przyznał, że trwają również rozmowy z samorządowcami związanymi z PiS, którzy są rozczarowani tą partią.

Lider Ruchu Kukiz'15 podkreślił, że nie wyklucza również współpracy z liderem stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Janem Śpiewakiem, który jest rozważany jako kandydat na prezydenta stolicy z poparciem m.in. ruchów miejskich, Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, Zielonych i Partii Razem. Dodał, że chciałby się z nim spotkać, bo - jak mówił - Jan Śpiewak "kocha miasto, jest zaangażowany w sprawy stolicy". "To są istotne rzeczy" - podkreślił Kukiz.

Przyznał, że dla niego ważne jest to, żeby popierani przez jego Ruch kandydaci, w przypadku kiedy uda im się wygrać wybory, odwoływali się do zdania obywateli m.in. w sprawach budżetu miast.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Edi, 2018-05-14 09:39:00

  Innymi słowy Kukiz 15 oddaje wybory samorządowe walkowerem?