PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedronka i Caritas organizują festyny w 22 miejscowościach

  • JS    18 maja 2017 - 14:44
Biedronka i Caritas organizują festyny w 22 miejscowościach
Tegoroczne festyny „Bądźmy razem” odbędą się w 22 miejscowościach w całej Polsce. Dla uczestniczących w nich dzieci sieć przygotowała 70 tys. upominków.

18 maja w Radomiu rusza ogólnopolski cykl pikników dla dzieci, organizowany już po raz 12. z okazji Dnia Dziecka, przez sieć sklepów Biedronka i oddziały diecezjalne Caritas.
Tegoroczne festyny „Bądźmy razem” odbędą się w 22 miejscowościach w całej Polsce. Dla uczestniczących w nich dzieci sieć przygotowała 70 tys. upominków.

Jako pierwsze w tym roku świętują dzieci z Radomia i okolic. Na najmłodszych w Muzeum Wsi Radomskiej przygotowano występy artystyczne, m.in. Radomskiej Orkiestry Wojskowej czy przejażdżki starymi samochodami.

Kolejne festyny odbędą się w następujących terminach:

21 maja – Kraków

27 maja – Starogard Gdański, Sokołów Podlaski, Myślęcinek

28 maja – Siemiatycze, Poznań, Rzeszów

1 czerwca – Ełk, Szczecin, Częstochowa

2 czerwca – Legnica

3 czerwca – Ptaki k. Nowogrodu, Rokitno, Tczew

4 czerwca – Działdowo, Sanok, Barnimie k. Drawna

8 czerwca – Łódź

10 czerwca – Warszawa

18 czerwca – Łańcut

29 czerwca – Węgrów

Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. Sieć sklepów Biedronka, jako Partner Strategiczny, wspiera finansowo i logistycznie organizację festynów. Przygotowała także 70 tysięcy paczek z upominkami dla najmłodszych. Dodatkowo w 10 miastach – Radomiu, Myślęcinku, Poznaniu, Ełku, Częstochowie, Ptakach k. Nowogrodu, Tczewie, Działdowie, Łańcucie i Węgrowie - Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol, wieloletni partner sieci Biedronka, przygotuje stoiska z grami edukacyjnymi dla dzieci z zakresu segregacji odpadów. Każdy z graczy otrzyma za udział nagrodę – gadżet edukacyjny.

Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” to jedna z wielu wspólnych inicjatyw Caritas w Polsce i sklepów Biedronka, prowadzonych od 12 lat. W tym czasie sieć przekazała podopiecznym Caritas ponad 1,1 mln upominków, co roku bierze także udział w zbiórkach żywności i zaprasza najmłodszych na „Wakacje z Biedronką” do nadmorskich i górskich miejscowości.

Współpraca z Caritas realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju, ustanowione przez ONZ w 2015 r.: cel 4. „Jakościowa edukacja” oraz cel 17. „Partnerstwa na rzecz celów”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.