PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki zyskają nowe zabezpieczenie przeciw podtopieniom domów. Koszt 2-3 mln zł

  • PAP/KDS    12 sierpnia 2017 - 19:32
Suwałki zyskają nowe zabezpieczenie przeciw podtopieniom domów. Koszt 2-3 mln zł
Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

Mieszkańcy osiedla Hańcza w Suwałkach zyskają zabezpieczenie przeciw podtopieniom. W przyszłym roku ma być gotowy zbiornik retencyjny. Jego koszt to ok. 2-3 mln zł.
Ulewy już kilka razy tego lata podtopiły kilkadziesiąt domów na osiedlu Hańcza. Gromadząca się na ulicach woda spływa wówczas do wielu domów. Mieszkańcy muszą wylewać wodę z piwnic wiadrami. Niektórzy bezskutecznie gromadzili przed domami worki z piaskiem, by zapobiec kolejnym podtopieniom. Ulica Warszawska podczas ulew staje się nieprzejezdna, a jadące nią samochody grzęzną w głębokiej wodzie. Tak jest od wielu lat.

Poszkodowani mieszkańcy zaapelowali do władz Suwałk, by te zrobiły porządek z systemem odprowadzania wody w tej części miasta.

Władze miasta postanowiły zareagować w tej sprawie w trybie pilnym. Kamil Sznel z biura prasowego prezydenta, poinformował, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uznało, że najlepszym wariantem będzie budowa zbiornika retencyjnego. Zbiornik powstanie przy ul. Krakowskiej i będzie miał poj. ponad 4 tys. metrów sześciennych.

Według Sznela, wybudowany zbiornik retencyjny odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką. Inwestycja będzie kosztowała miasto ok. 2-3 milionów złotych. Magistrat planuje wybudować zbiornik w połowie 2018 roku.

Do tego czasu podejmowane będą doraźne interwencje. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk polecił prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, by przy każdych dużych opadach w pogotowiu czekały beczkowozy, które mają wypompowywać wodę z ulic po to by zniwelować problem podtopień. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.