PARTNER PORTALU
  • BGK

1,74 mln osób z Kartą Dużej Rodziny

  • PAP/JS    31 marca 2017 - 20:39
1,74 mln osób z Kartą Dużej Rodziny
Do tej pory wydano 1,74 mln Kart dla 373 tys. rodzin wielodzietnych. (fot.fotolia)

1,6 tys. firm i instytucji oferujących zniżki, 100 nowych partnerów, ponad 1,74 mln członków rodzin wielodzietnych objętych wparciem – to najnowszy bilans Karty Dużej Rodziny, o którym poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Jak poinformowano, od stycznia, Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" - który zajmuje się pozyskiwaniem partnerów Karty Dużej Rodziny - zawarł umowy z prawie 100 partnerami o zasięgu lokalnym. Obecnie trwają negocjacje ze 100 nowymi podmiotami.

Wśród nowych partnerów jest firma Skanet z województwa małopolskiego, która oferuje rodzinom wielodzietnym 15 proc. zniżki na dostawę internetu oraz 50 proc. zniżki na jego instalację, przychodnia Fontes-med z woj. kujawsko-pomorskiego z 15 proc. rabatem na usługi zdrowotne czy Bingo Group z woj. łódzkiego z 20 proc. zniżką na kursy językowe.

Do tej pory wydano 1,74 mln Kart dla 373 tys. rodzin wielodzietnych. Najwięcej przyznano ich w województwach: mazowieckim, małopolskim i śląskim. Miesięcznie średnio składanych jest ok. 5 tys. wniosków o przyznanie Karty. Zniżki oferuje ok. 1600 firm i instytucji.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny z co najmniej trójką dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ana, 2017-04-03 08:02:45

    Niestety w podkarpackim nie ma żadnych realnych zniżek na KDR. Bez sensu było tą kartę wyrabiać i naciagać państwo na koszty.