PARTNER PORTALU
  • BGK

120 tys. zł dla poszkodowanych przez orkan w Wielkopolsce

  • PAP/AH    13 października 2017 - 16:15
120 tys. zł dla poszkodowanych przez orkan w Wielkopolsce
Fot. PTWP

Ponad 120 tys. zł przekazał w piątek  (13 października) wojewoda wielkopolski samorządom na pomoc poszkodowanym w wyniku ubiegłotygodniowego orkanu Ksawery. Pierwsze środki na zasiłki do 6 tys. zł trafiło do 10 gmin.
Łączna pula środków na pomoc dla poszkodowanych, o jakie wystąpił dotychczas wojewoda Zbigniew Hoffmann do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, to niemal 560 tys. zł.

Pomoc rządowa trafiła do Stęszewa, Zbąszynia, Gostynia, Kleszczewa, Kotlina, Kuślina, Malanowa, Mikstatu, Obrzycka i Raszkowa.

- Raszków w powiecie ostrowskim otrzymał jak dotąd największe środki finansowe z uwagi na skalę zniszczeń - 23,5 tys. zł. W tej miejscowości poszkodowanych zostało osiem rodzin. 21 tys. zł trafiło do Stęszewa - poinformował w piątek rzecznik wojewody Tomasz Stube.

O udzielenie pomocy poszkodowanym przez orkan Ksawery wystąpiło do wojewody ponad 100 wielkopolskich gmin. Według wyliczeń urzędu wojewódzkiego, w regionie zniszczeniu uległo ponad 140 budynków mieszkalnych i niemal tyle samo gospodarczych. Trwa szacowanie strat.

Zgodnie z wytycznymi MSWiA, poszkodowane osoby mogą otrzymać zasiłki celowe - w wysokości do 6 tys. zł - na zabezpieczenie podstawowych potrzeb. Jeżeli konieczny będzie remont domu lub jego odbudowa, kwota zasiłków może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.