120 tys. zł dla poszkodowanych przez orkan w Wielkopolsce

Ponad 120 tys. zł przekazał w piątek  (13 października) wojewoda wielkopolski samorządom na pomoc poszkodowanym w wyniku ubiegłotygodniowego orkanu Ksawery. Pierwsze środki na zasiłki do 6 tys. zł trafiło do 10 gmin.
120 tys. zł dla poszkodowanych przez orkan w Wielkopolsce
Fot. PTWP

Łączna pula środków na pomoc dla poszkodowanych, o jakie wystąpił dotychczas wojewoda Zbigniew Hoffmann do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, to niemal 560 tys. zł.

Pomoc rządowa trafiła do Stęszewa, Zbąszynia, Gostynia, Kleszczewa, Kotlina, Kuślina, Malanowa, Mikstatu, Obrzycka i Raszkowa.

- Raszków w powiecie ostrowskim otrzymał jak dotąd największe środki finansowe z uwagi na skalę zniszczeń - 23,5 tys. zł. W tej miejscowości poszkodowanych zostało osiem rodzin. 21 tys. zł trafiło do Stęszewa - poinformował w piątek rzecznik wojewody Tomasz Stube.

O udzielenie pomocy poszkodowanym przez orkan Ksawery wystąpiło do wojewody ponad 100 wielkopolskich gmin. Według wyliczeń urzędu wojewódzkiego, w regionie zniszczeniu uległo ponad 140 budynków mieszkalnych i niemal tyle samo gospodarczych. Trwa szacowanie strat.

Zgodnie z wytycznymi MSWiA, poszkodowane osoby mogą otrzymać zasiłki celowe - w wysokości do 6 tys. zł - na zabezpieczenie podstawowych potrzeb. Jeżeli konieczny będzie remont domu lub jego odbudowa, kwota zasiłków może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE