PARTNER PORTALU
  • BGK

13 grudnia, Błaszczak: Prezydenci miast będą tłumaczyć się wojewodom

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    12 grudnia 2016 - 09:59
13 grudnia, Błaszczak: Prezydenci miast będą tłumaczyć się wojewodom
Błaszczak chce spotkać się z odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Opozycja chce obchodzić 13 grudnia, i politycy czują napięcie przed dniem tragicznej rocznicy. (fot.:twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

• Służby są gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim, którzy 13 grudnia chcą upamiętnić stan wojenny - zapewnił Mariusz Błaszczak.
• Apele opozycji do "wypowiedzenie posłuszeństwa władzy” szef MSWiA nazwał nakręcaniem spirali nienawiści.
• Zwrócę się do wojewodów, by zapytali jak prezydenci miast rozumieją „wypowiedzenie posłuszeństwa władzy” - powiedział Błaszczak.
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych zapewniał w poniedziałek (12 grudnia), że siły porządkowe kraju są gotowe na dzień 13 grudnia. Podobnie, jak w latach ubiegłych, we wtorek (13 grudnia) odbędą się w Polsce różne spotkania i obchody upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego.

Ponieważ część opozycji chce nadać niektórym z organizowanych spotkań charakter polityczny, Błaszczak zapewnia, że i na tę ewentualność policja jest gotowa.

Najbardziej zbulwersowała pytanego polityka kwestia opozycyjnego apelu do sił porządkowych. Przypomnijmy, że w tygodniu poprzedzającym 13 grudnia, lider KOD napisał list, skierowany także do policjantów. Padły w nim słowa, o możliwym obywatelskim nieposłuszeństwie, gdyby władza użyła policji do pacyfikacji demonstrantów.

- Zwrócę się do wojewodów, by zapytali jak prezydenci miast rozumieją „wypowiedzenie posłuszeństwa władzy” - powiedział Błaszczak, który zwrócił uwagę, że pod listem podpisali się m.in. prezydenci Sopotu i Poznania.

- Czy rozumieją to, że skoro wypowiadają posłuszeństwo, to nie będą wypłacać rodzinom, które mieszkają w Poznaniu, w Sopocie, 500 złotych? Tego świadczenia nie będą wypłacać? A może innych świadczeń nie będą wypłacać? A więc to jest niezwykle istotne, co oni rozumieją pod pojęciem wypowiedzenia posłuszeństwa władzy" - powiedział Błaszczak.

Skrytykował taki ton działania i towarzyszące mu wypowiedzi. - Tak nienakręcającą nastroje, że doprowadzą do tragedii. To jest budowanie spirali nienawiści, którą się posługuje opozycja. To wymaga tępienia - powiedział polityk.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • opss, 2016-12-12 14:51:46

    Panie Płaszczak zapytaj guru sekty , TW Balbinę !