PARTNER PORTALU
 • BGK

13 grudnia. Karnowski wzywa do udziału w demonstracji KOD: Ludzi z PiS boli moje zaangażowanie

 • MN    12 grudnia 2016 - 13:32
13 grudnia. Karnowski wzywa do udziału w demonstracji KOD: Ludzi z PiS boli moje zaangażowanie
Jacek Karnowski weźmie udział w antyrządowym proteście. (fot. Facebook)

• Jako demokratycznie wybrany prezydent mam prawo i obowiązek walczyć w obronie demokracji - pisze prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
• Komentarz odnosi się do zapowiedzi protestów antyrządowych, które mają się odbyć w polskich miastach we wtorek, 13 grudnia. 
• Karnowski weźmie udział w proteście w Gdańsku, co zwróciło uwagę m.in. szefa MSWiA.
Jacek Karnowski głośno wyraża swoje niezadowolenie z rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podpisał się pod listem opublikowanym przez działacza KOD, który nawołuje do wypowiedzenia posłuszeństwa obecnej władzy.

Zareagował na to szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który powiedział, że poprosi wojewodów o to, aby zapytali m.in. prezydenta Sopotu na piśmie, co ten rozumie poprzez słowa „wypowiedzenie posłuszeństwa obecnej władzy”.

Jacek Karnowski rozwiał wątpliwości w tej sprawie swoim wcześniejszym wpisem na Facebooku, gdzie m.in. zachęca mieszkańców Sopotu, aby we wtorek wzięli wspólnie udział w demonstracji antyrządowej w Gdańsku.

– Widzę, jak bardzo wielu z PiS, ich satelit z lokalnej sceny politycznej, takich jak: "Kocham Sopot" czy powiązanych towarzysko "Mieszkańców dla Sopotu", boli moje zaangażowanie w protesty przeciw temu, co złego się dzieje w Polsce. Widzę, jak bardzo regionalna TvPiS podgrzewa to oburzenie w Waszych wypowiedziach – napisał do mieszkańców Karnowski.

Dodatkowo podkreślił, że jako demokratycznie wybrany prezydent ma prawo do wyrażania tego typu opinii.

– Otóż oświadczam Wam, że jako demokratycznie wybrany Prezydent Sopotu i członek Zarządu Związku Miast Polskich, posiadając mandat społeczny - mam prawo i obowiązek walczyć w obronie demokracji, w obronie samorządności, przeciw szkodliwej pseudo reformie oświaty czy zdrowia. Nasza, Sopotu przyszłość, rozgrywa się dziś w Warszawie! – napisał Karnowski.

Zachęcił również do przyjścia na zbiórkę przed nowym dworcem PKP w Sopocie, skąd ruszy pociąg do Gdańska, gdzie odbędzie się demonstracja.

Wśród samorządowców, którzy podpisali list KOD-u, Błaszczak wymienia również prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Ten na razie nie wypowiedział się szerzej w tej sprawie, ale we wtorek Jaśkowiak weźmie udział w „Strajku Obywatelskim” w Poznaniu. Tam przewidziano jego przemówienie, gdzie być może ustosunkuje się do słów szefa MSWiA, który nakaże prezydentom tłumaczyć się przed wojewodami. 

Czytaj też: Wadim Tyszkiewicz - wróg publiczny nr 1

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • JMS, 2016-12-12 23:28:31

  Prezydent Karnowski ciężko pracuje by dołączyć do towarzyszy z Parlamentu Europejskiego. ..Chyba się spóźnił.
 • jancz, 2016-12-12 18:34:34

  Ale źle się dzieje! No wprost nie da się na to patrzeć. Trza protestować. W głowach się niektórym przewraca. Straszny terror, bo w demokratycznych wyborach nie wygrali ci co mieli wygrać. Gdzie tu logika? Jak tu takich szanować? Za to, że bezmyślni?
 • zoppoter, 2016-12-12 15:32:26

  Prezydent Sopotu, demokratycznie wybrany, protestuje przeciwko demokratycznie wybranym władzom państwa, nawołując do nieposłuszeństwa. Logicznie rzecz biorąc, mieszkańcy Sopotu mają zatem prawo wypowiedziec posłuszeństwo Karnowskiemu? Tak wynika z jego wywodu. PS. I mówi to ktoś, komu sąd udowodnił ...poświadczenie nieprawdy w dokumentach przetargowych. "Gwałt niech się gwałtem odciska, rzekła d... do mrowiska"!  rozwiń