PARTNER PORTALU
  • BGK

15 stycznia w całej Polsce rusza 25 Finał WOŚP: dla pediatrii i seniorów

  • pap/em    10 stycznia 2017 - 14:02
15 stycznia w całej Polsce rusza 25 Finał WOŚP: dla pediatrii i seniorów
Jak co roku Owsiak apelował, by ci którzy nie chcą włączać się do zbiórki w niej nie przeszkadzali (fot. facebook.com/wosp)

W niedzielę odbędzie się 25 finał WOŚP - w tym roku fundacja Jerzego Owsiaka po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii i seniorów. Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki - zachęcał Owsiak na wtorkowej (10 stycznia) konferencji.
W tegorocznym Finale uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

"25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln. i serduszek zawsze brakuje" - mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

Finałowi towarzyszyć będzie mnóstwo imprez, m.in. koncerty, wydarzenia sportowe, licytacje i różnego rodzaju happeningi. Fundację można wspierać nie tylko przez bezpośrednie zbiórki do puszki, ale również za pośrednictwem internetu, sms-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych licytacjach.

Oficjalne hasło tegorocznego Finału to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln. zł. Za część środków zakupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL-i.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.