PARTNER PORTALU
  • BGK

2 mln zł dla łódzkiej kultury

  • JS    24 marca 2017 - 21:48
2 mln zł dla łódzkiej kultury
45 łódzkich organizacji otrzyma dofinansowanie w postaci małych i dużych grantów na realizację wydarzeń kulturalnych (fot. um.lodz.pl)

45 łódzkich organizacji otrzyma dofinansowanie w postaci małych i dużych grantów na realizację wydarzeń kulturalnych. Kwota przeznaczona na dofinansowanie wynosi 2 100 000 zł.
Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski zapewnił, że miasto i Wydział Kultury UMŁ będą wspierać wszystkie wydarzenia i ich autorów oraz przeprowadzą cykl szkoleń, by wspomagać organizacje w procesie rozliczania grantów.

- Chcielibyśmy, aby łodzianie uczestniczyli w tych wydarzeniach i czujemy się zobowiązani naszym wyborem, by na każdym etapie pomysłodawców i organizacje, które uzyskały dofinansowanie wspierać - zapowiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski

Wśród zwycięskich aplikacji znalazły się nowe projekty nawiązujące tematyką do łódzkiej awangardy, ale także dobrze znane wydarzenia na kulturalnej mapie Łodzi, m.in. 10. Letnia Akademia Jazzu, Igrzyska Wolności, Tango Salon Festiwal, czy jubileusz 30-lecia Teatru Logos.

Wśród świeżych pomysłów znalazł się Festiwal Sztuki Współczesnej Blask Brzask, którego celem jest propagowanie i udostępnianie szeroko pojętej sztuki współczesnej. Trwający dwa dni festiwal pełen będzie wystaw, koncertów i performanców, przygotowanych we współpracy z różnymi instytucjami kultury. Dzięki dofinansowaniu „Podwórko Hilarego", czyli kreatywna przestrzeń stworzona przez Fundację Cool przygotuje projekt „Zmysłowa awangarda", czyli odbieranie sztuki przez różne zmysły. Podczas wydarzenia będzie można m.in. skosztować potraw przyrządzonych w stylu obrazów sztuki awangardowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.