PARTNER PORTALU
  • BGK

23 mln zł dla żłobków w Warszawie i okolicznych gminach

  • JS    6 kwietnia 2017 - 22:05
23 mln zł dla żłobków w Warszawie i okolicznych gminach
Przez 10 lat w stolicy powstało 26 żłobków (fot. fotolia)

W czwartek, 6 kwietnia, podpisane zostały umowy na dofinansowanie z funduszy europejskich, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, blisko 1000 miejsc opieki w Warszawie i w gminach metropolitalnych.
• Największa pula środków unijnych, bo ponad 15 mln zł, trafi do Warszawy na dofinansowanie 700 miejsc w nowych żłobkach na Białołęce, Pradze-Południe i Żoliborzu.

• Przez 10 lat w stolicy powstało 26 żłobków.

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - we współpracy z m.st. Warszawą - ogłosił konkurs, w ramach którego możliwe było uzyskanie dofinansowania z funduszy europejskich na działania sprzyjające powrotowi do aktywności zawodowej rodziców maluchów w wieku żłobkowym. Na realizację 10 projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawa i 3 inne gminy otrzymały 23 mln zł.

Największa pula środków unijnych, bo ponad 15 mln zł, trafi do Warszawy na dofinansowanie 700 miejsc w nowych żłobkach na Białołęce, Pradze-Południe i Żoliborzu. Kolejne projekty, tym razem realizowane przez podmioty prywatne, dotyczą utworzenia nowych miejsc na Woli, Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Bemowie. 100 miejsc dla dzieci powstanie na terenie Grodziska Mazowieckiego, Wiązowny i Piastowa.

- Dla władz Warszawy zwiększanie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach to priorytet. Budujemy nowe żłobki, wykupujemy miejsca w niepublicznych placówkach i zatrudniamy dziennych opiekunów. Wprowadzamy warszawski bon żłobkowy. Przez 10 lat w stolicy powstało 26 żłobków. Dzięki 15 mln zł z unijnych funduszy 5 naszych żłobków otrzyma środki na wyposażenie i działalność placówek. Cieszę się, że dofinansowanie dostaną również niepubliczne placówki. To oznacza więcej miejsc opieki dla najmłodszych warszawiaków – mówiła podczas podpisywania umów Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Środki pozyskane przez stołeczny ratusz zostaną wykorzystane na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb dzieci, zakup i montaż wyposażenia, zakup pomocy wspierających prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, a także szkolenie i  wynagrodzenia personelu oraz bieżące funkcjonowanie placówek. Termin realizacji projektów obejmuje okres od  1 maja 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.