PARTNER PORTALU
  • BGK

36 kandydatów na senatorów w Lubelskim

  • PAP/AT    31 sierpnia 2011 - 12:35

Na Lubelszczyźnie w okręgowych komisjach wyborczych w Lublinie i Chełmie zarejestrowano 36 kandydatów na senatorów. Są wśród nich m.in. obecni senatorowie, samorządowcy, przedsiębiorcy. Do zdobycia na Lubelszczyźnie jest jeszcze sześć mandatów.
W okręgu nr 16 obejmującym miasto Lublin rywalizować będzie sześciu kandydatów. O mandat senatora ubiega się posłanka Izabella Sierakowska (SdPl), która startuje z własnego komitetu wyborczego, a jej kandydaturę popierają SLD i PO. Kandydatem PiS jest prawnik, prof. Henryk Cioch, a kandydatem PSL - wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jan Wiater.

Kandydują tu także z komitetu Unia Prezydentów - Obywatele do Senatu, przedsiębiorca Dariusz Jedlina (niegdyś członek PO); dyrektor sanepidu w Lublinie Paweł Policzkiewicz, który startuje z własnego komitetu wyborczego oraz kandydat PPP Sierpień'80 Artur Gilewski, który jest członkiem partii Samoobrona RP.

Siedem osób rywalizować będzie o mandat w okręgu nr 15 obejmującym Kraśnik i okoliczne powiaty. Kandydatem PiS jest obecny senator z tej partii Grzegorz Czelej, kandydatem PSL - wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie Lucjan Orgasiński, a kandydatem SLD - lider Partii Regionów Bolesław Borysiuk. PO nie wystawiła w tym okręgu kandydata.

O mandat senatora w okręgu 15 ubiegają się też kandydatka PJN przedsiębiorca Teresa Malinowska, kandydatka PPP Sierpień '80 Joanna Szadura (członkini partii Samoobrona Patriotyczna), kandydat Prawicy Edward Szwed oraz startująca z własnego komitetu wyborczego, szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie Maria Olszak-Winiarska.

W okręgu nr 14 obejmującym Puławy i powiaty sąsiednie zarejestrowano siedmiu kandydatów. O mandat senatora walczyć tu będą obecny senator PiS Stanisław Gogacz, a także dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Bieńko z PSL. Kandydatem PO jest były poseł, członek SdPl Arkadiusz Kasznia, a kandydatką SLD pracownica Agencji Rynku Rolnego Bernarda Giza-Małecka. Z Prawicy o mandat senatora ubiega się lekarz Marcin Cabaj, a kandydatem PPP Sierpień'80 jest Leszek Barwiński. Z własnego komitetu wyborczego startuje członek zarządu powiatu łukowskiego Longin Kajka.

Czterech kandydatów zarejestrowano w okręgu nr 17 obejmującym Białą Podlaską i okolice. O mandat senatora rywalizować tu będą obecny senator PO Józef Bergier, lekarz, radny wojewódzki Riad Haidar z SLD, przewodniczący rady powiatu bialskiego Przemysław Litwiniuk z PSL oraz kandydat PiS - prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Grzegorz Bierecki.

Na rejestrację w tym okręgu czeka jeszcze kandydat Prawicy - emerytowany inżynier górnik Stefan Śledź.

Siedmiu kandydatów walczyć będzie o mandat senatora w okręgu nr 19 (zamojskim). PSL wystawiło tu przewodniczącego sejmiku województwa lubelskiego Arkadiusza Bratkowskiego, a PiS obecnego senatora tej partii, szefa NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Jerzego Chróścikowskiego. Kandydatem PO jest wiceprzewodniczący rady miasta Zamościa Ireneusz Godzisz, a kandydatką SLD - radna powiatu zamojskiego Gertruda Miarowska.

Z komitetu Unia Prezydentów - Obywatele do Senatu o mandat senatora w tym okręgu ubiegać się będzie dyrektor wydziału edukacji i sportu w zamojskim urzędzie miasta Kazimierz Chrzanowski. Kandydatem PPP Sierpień'80 jest Anna Rękas (członkini partii Samoobrona Patriotyczna), a kandydatką LPR - Maria Sendecka.

W okręgu nr 18 (chełmskim) zarejestrowano pięciu kandydatów na senatorów. Rywalizować tu będą wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk z PO oraz obecny senator PiS Lucjan Cichosz. Kandydatem SLD jest rektor Państwowej Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie Michał Gołoś, a kandydatem PSL - rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie prof. Józef Zając. Z własnego komitetu wyborczego startuje radny gminy Izbica Łukasz Bartnik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.