PARTNER PORTALU
  • BGK

37 gmin województwa dolnośląskiego dostanie 35 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

  • PAP/TK    5 kwietnia 2018 - 13:11
37 gmin województwa dolnośląskiego dostanie 35 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
Pieniądze zostaną przeznaczone na remont dróg i mostów, które zostały uszkodzone w wyniku opadów deszczów i powodzi (fot. Pixabay)

Szef MSWiA Joachim Brudziński wręczył w czwartek (05.04) we Wrocławiu przedstawicielom 37 gmin i powiatów z Dolnego Śląska promesy o łącznej wartości ponad 35 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że rząd chce stać "twarzą do samorządowców". "Chcemy być partnerem w budowaniu bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców polskich gmin i powiatów" - mówił minister.

Dodał, że nie tylko mieszkańcy dużych aglomeracji, ale również mieszkańcy gmin i powiatów, mają prawo do poczucia bezpieczeństwa i komfortu życia. "Dlatego rząd PiS odszedł od pomysłu polegającego na kumulowaniu pieniędzy w dużych ośrodkach kosztem mniejszych (…). Po raz kolejny zapewniamy, że chcemy być partnerem dla samorządów" - powiedział Brudziński.

Czytaj także:Samorządy z woj. podlaskiego dostaną 11 mln zł na usuwanie skutków kataklizmu

Dodał, że wójtowie, starostowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogą liczyć na pomoc państwa w dramatycznych sytuacjach związanych z klęskami żywiołowymi.

Przypomniał, też, że decyzją rządu Mateusza Morawieckiego do wojewodów trafiło dodatkowych 500 mln zł na remonty dróg lokalnych. "To pieniądze, które mogą trafić do samorządów, których do tej pory nie było stać na remonty" - powiedział Brudziński.

Pieniądze z przyznanych w czwartek promes zostaną przeznaczone m.in. na remont lokalnych dróg i mostów, które w ostatnich pięciu latach zostały uszkodzone w wyniku intensywnych opadów deszczów i powodzi. Z tych funduszy zostaną również w niektórych samorządach wyremontowane budynki szkolne.

Czytaj także:Samorządowcy oczekują zmian systemowych w przypadku nawałnic. "Nie chodzi o rozporządzenia"

Najwięcej pieniędzy, ponad 4,2 mln zł, otrzymał powiat jeleniogórski. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej Mysłakowice - Miłków, która został zniszczona po intensywnych opadach deszczu w lipcu 2012 r.

Z kolei powiat lubański otrzymał promesę na kwotę ponad 3,3 mln zł. Fundusze zostaną przeznaczone na remont drogi powiatowej Zalipie - Grabiszyce Górne, która został zniszczona przez powódź w czerwcu 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Projekt, 2018-04-05 15:00:27

    Zła melioracja jest w Polsce np. dam taki przypadek w Lublinie na jednej z Lubelskich dzielnic jak i ulic o tej samej nazwie co dzielnica zamiast w planach powstałego tzw. Rowu Melioracyjnego, który odwodniłby okolicę, w której to mieszkają ludzie powstała firma budowlana jednego ze znanych Lubelski...ch przedsiębiorców budowlanych !!!  rozwiń