PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus do likwidacji? Nowoczesna: Wprowadzimy nowy program - Aktywna Rodzina

  • PAP/AT    26 stycznia 2018 - 09:48
500 plus do likwidacji? Nowoczesna: Wprowadzimy nowy program - Aktywna Rodzina
Jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus - powiedział Witold Zembaczyński (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)

Nowoczesna chce zlikwidować program 500 plus i wprowadzić w to miejsce ulgi, ale w zamian za aktywność zawodową rodziców.
Ocenił, że program 500 plus jest "niesprawiedliwy i opresyjny wobec klasy średniej", bo nie zachęca do aktywności zawodowej rodziców.

"Propozycja programowa Nowoczesnej Aktywna Rodzina - to duża ulga, ale w zamian za aktywność zawodową rodziców" - mówił wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński. w Polskim Radiu 24. "Czyli - jesteś aktywny dostajesz możliwość ulgi, która jest znacznie większa niż 500 plus" - dodał.

"Będzie więcej pieniędzy dla tych, którzy są aktywni i będzie sprawiedliwie dla tych, którzy powinni otrzymać tę pomoc" - zapewniał poseł Nowoczesnej.

Czytaj też: Zmiany w 500 plus

Dopytywany, czy oznacza to, że w chwili, gdy Nowoczesna dojdzie do władzy, zlikwiduje program 500 plus, odpowiedział: "Tak, oczywiście". "Zlikwidujemy i wprowadzamy Aktywna Rodzinę" - powiedział.

"500 plus miało być na każde dziecko. Nie jest. Kłamali" - mówił Zembaczyński. "I jeszcze jest to program, który jest opresyjny wobec klasy średniej" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że w jego opinii 500 plus "oczywiście ma swoje pozytywne efekty, bo zniwelował strefę ubóstwa, ale z drugiej strony nie zachęca do aktywności" zawodowej rodziców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • mariano, 2018-01-26 21:37:08

    Nowoczesna to pAlikociarnia i ich los ją czeka.
  • amin, 2018-01-26 11:27:36

    Brawo