PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus do poprawy, ale nie takiej jak chce PO

  • aw/PAP    19 kwietnia 2017 - 12:48
500 plus do poprawy, ale nie takiej jak chce PO
Jeżeli jest piątka czy szóstka dzieci, a kobieta ma wykonywać nisko płatną, wielozmianową pracę myślę, że to jest komfortowa sytuacja dla jej rodziny, że może sobie pozwolić na okres krótkiej dezaktywizacji - twierdzi minister Rafalska (fot.pixabay)

- Te rozwiązania są nieprzemyślane i głęboko krzywdzące rodziny wielodzietne - w ten sposób minister Elżbieta Rafalska odniosła się do propozycji lidera PO Grzegorza Schetyny ws. zmian w przyznawaniu środków z programu "Rodzina 500 plus".
Kilka dni temu lider PO Grzegorz Schetyna powiedział m.in., że program "Rodzina 500 plus" powinien być kierowany do osób, które mają pracę lub jej poszukują.

"Uważam takie rozwiązanie za głęboko krzywdzące rodziny wielodzietne, w których matka zajmuje się opieką nad małymi dziećmi. Jeżeli jest piątka czy szóstka dzieci, a kobieta ma wykonywać nisko płatną, wielozmianową pracę, jeszcze z dojazdami, to myślę, że to jest komfortowa sytuacja dla jej rodziny, że może sobie pozwolić na okres krótkiej dezaktywizacji" - skomentowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Według minister, wprowadzenie systemu, który proponuje PO, wymagałoby dodatkowej obsługi programu "500 plus". Zwróciła uwagę na sposób sprawdzania, czy osoba aktywnie poszukuje pracy lub nie. "Jeżeli mówimy o tym, że byłoby to świadczenia dla osób aktywnie poszukujących pracę, to musiałoby to być w porozumieniu z powiatowymi urzędami pracy" - podkreśliła.

"Myślę, że to są nieprzemyślane propozycje programu, który dziś funkcjonuje, realizuje swoje podstawowe cele. Jest naszym programem. Totalna opozycja jest w totalnym sprzeciwie do tego programu" - dodała Rafalska. 

Przypomnijmy jednak, że MRPiPS też zapowiada zmiany w programie. 

- Pracujemy nad rozwiązaniami, które udoskonalą to, co już funkcjonuje - mówiła minister rodziny Elżbieta Rafalska, pytana o zmiany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.