PARTNER PORTALU
  • BGK

500 plus w 2017: Nabór wniosków od 1 sierpnia. Minister Rafalska apeluje do urzędników

  • MIW    19 lipca 2017 - 12:30
 500 plus w 2017: Nabór wniosków od 1 sierpnia. Minister Rafalska apeluje do urzędników
Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowała list do gmin. (fot. twitter.com)

Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowała list do gmin przypominający o zbliżającym się terminie przyjmowania wniosków w ramach programu "Rodzina 500 plus". I nie tylko.
• Minister przypomina,  że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+” i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy, rozpoczynający się 1 października 2017 r.

• Również od 1 sierpnia osoby zainteresowane będą mogły składać wnioski o zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze na kolejny, rozpoczynający się 1 listopada 2017 r., okres zasiłkowy.

 

- W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą, o odpowiednie przygotowanie, organizację i wzmocnienie właściwych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z prawidłowym i sprawnym procesem przyjmowania wniosków i wypłatą ww. świadczeń – pisze minister Rafalska.

Czytaj też: 500 plus w 2017 r.: Od kiedy można składać wnioski? Co zmieni się w programie?

 

Apeluje ponadto - w związku z nowym okresem świadczeniowym w świadczeniu wychowawczym – o zorganizowanie akcji informacyjnych gminach, których celem będzie poinformowanie o zbliżającym się terminie rozpoczęcia przyjmowania wniosków oraz nowych zasadach i zmianach, które obowiązywać będą przy ustalaniu prawa do świadczeń wychowawczych na nowy okres.

Jak zapowiada materiały informacyjne oraz graficzne do wykorzystania zostaną udostępnione gminom przez resort.

W swym liście minister Rafalska przypomina ponadto, że 1 sierpnia ma wejść w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin, która nowelizuje między innymi ustawy: o świadczeniach rodzinnych, ustawę o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Została ona uchwalona przez Sejm 7 lipca i obecnie czeka na podpis prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.