500 zł na dziecko: 18 banków dołącza do programu 500 plus

• Premier podpisała list intencyjny o współpracy 18 banków w ramach programu 500 plus.
• Szydło wskazała, że dzięki programowi rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu.
• Dodała, że będzie to też ogromny zastrzyk dla polskiej gospodarki
500 zł na dziecko: 18 banków dołącza do programu 500 plus
Premier wskazała, że program "Rodzina 500 plus" to dobry projekt (fot.premier.gov.pl)

"Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu. Taka atmosfera, która w wielu gospodarkach świata, w wielu krajach świata jest czymś normalnym. My uczymy się też i takich wyzwań, i taka społeczna odpowiedzialność biznesu to jest to, na co powinniśmy również zwracać uwagę. Programy społeczne, zaangażowanie w promowanie takich programów i świat biznesu. Czy może być coś bardziej spektakularnego?" - podkreśliła premier Beata Szydło we wtorek (15 marca), podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego o współpracy 18 banków w ramach programu 500 plus.

Czytaj też: Program 500+ ułatwi uzyskanie kredytu i zakup nowego mieszkania?

Uroczystość podpisania listu odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Premier wskazała, że program "Rodzina 500 plus" to dobry projekt. "Tam gdzie jest dobry projekt, jest dobry program, gdzie widzimy przyszłość polskiego państwa, gdzie widzimy przyszłość polskiej gospodarki - bo nie zapominajmy, to będzie ogromny zastrzyk również dla polskiej gospodarki - warto inwestować, warto pokazywać dobre praktyki. I dzisiaj tutaj na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie możemy taką dobrą praktykę pokazać" - dodała premier.

Czytaj też: Gdzie i jak złożyć wniosek w programie 500+? Można przez internet za pośrednictwem banków

Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dzieci 18 lat. Program ruszyć ma 1 kwietnia br. Od tego dnia będzie można składać wnioski.

Podpisany list jest "deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków".

List podpisały m.in. Bank Pocztowy SA, mBank SA, ING Bank Śląski SA, Bank Zachodni WBK SA, Getin Noble Bank, Deutsche Bank Polska, Bank Millennium SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Pekao SA, Banku BPH SA, Alior Bank SA.

W ubiegłym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem - PKO BP w zakresie współpracy przy realizacji rządowego programu "Rodzina 500 plus" i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

I kasuje po 10 zł żeby wysłać

lolit, 2016-04-01 09:57:11 odpowiedz

Do BoloiLolo: rodzice za prace niech sie wezma, to dzieci głodne nie bedą. Sama mam trójke dzieciaczków i jakos mąż i ja pracujemy, i prosze mi nie sugerowac że pracy nie ma, jest dla tego co chce pracowac :P

menka, 2016-03-16 23:39:56 odpowiedz

Jakie informacje banki będą przekazywać pracownikom socjalnym ośrodków pomocy społecznej i czy banki będą o tym informować swoich klientów.
W wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oprócz numeru rachunku bankowego trzeba też wpisać nazwę banku. Wiemy, że pracownicy socjalni bę
...dą kontrolować na podstawie Art. 105 ust. 1. Ustawy o pomocy społecznej, który stanowi „Jednostki sektora finansów publicznych, w tym sądy, Policja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i organy administracji publicznej, a także kuratorzy sądowi, pracodawcy, podmioty wykonujące działalność leczniczą, przedszkola, szkoły, placówki, poradnie i ośrodki, o których mowa w art. 2 pkt 1–7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy są obowiązani niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku kierownika ośrodka pomocy społecznej lub pracownika socjalnego udostępnić informacje, które mają znaczenie dla rozstrzygnięcia o przyznaniu lub wysokości świadczeń z pomocy społecznej, dla ustalenia wysokości odpłatności za świadczenia z pomocy społecznej lub dla weryfikacji uprawnień do świadczeń z pomocy społecznej, wysokości tych świadczeń lub odpłatności za te świadczenia.” rozwiń

ghost , 2016-03-16 16:41:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE