500 zł na dziecko: 9 lutego Sejm zajmie się programem Rodzina 500 plus

Sejm 9 lutego zajmie się projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci - wprowadzającej program "Rodzina 500 plus" - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po posiedzeniu Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu.
500 zł na dziecko: 9 lutego Sejm zajmie się programem Rodzina 500 plus
Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin (fot.mpips.gov.pl)

"We wtorek (9 lutego) zaczynamy procedowanie w Sejmie nad projektem Rodzina 500 plus" - powiedział Terlecki.

1 lutego rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, który wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Czytaj też: Od kiedy można składać wnioski w Programie 500+?

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że z programu skorzysta 2,7 mln rodzin, a wsparciem będzie objętych 3,7 mln dzieci.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Krzywdzicie wiele rodzin. Dziadków, którzy wychowują wnuka, koleżankę, która po wielu próbach poddała się i adoptowała dziecko z wielkimi problemami, inną, która adoptowała dziecko będąc po czterdziestce. Im wystarczy po jednym dziecku i bądźmy im wdzięczni. A jeśli kobieta samotnie wychowuje jedno ...dziecko i nie jest to jej wybór? Podobnie mężczyzna, co z wdowami i wdowcami? Niesprawiedliwie rozporządzacie 500+ rozwiń

basta, 2016-02-05 16:50:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE