PARTNER PORTALU
 • BGK

500 zł na dziecko: Brakuje pieniędzy na 500 plus. Co będzie z programem?

 • Parlamentarny.pl (JS)/AT    9 sierpnia 2016 - 12:33
500 zł na dziecko: Brakuje pieniędzy na 500 plus. Co będzie z programem?
500 plus zagrożone? Henryk Kowalczyk przekonuje, że pieniądze na realizacją programu się znajdą (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

• Brakuje ok. 5 mld zł na finansowanie programu 500+.
• Henryk Kowalczyk zapewnia jednak, że rząd znajdzie pieniądze.
Minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" był pytany o przyszłoroczny budżet. W rozmowie przyznał, że cieszy go, że deficyt budżetowy będzie niższy niż zakładano. Przyznał jednak, że na realizację programu 500 plus już brakuje pieniędzy.

Czytaj też: Komornik nie zajmie świadczenia z 500 plus

- Obecnie brakuje ok. 5 mld zł na finansowanie programu 500+, ale je znajdziemy- zapewnił.

Jak? - Liczymy, że od 2018 r. w pełni zadziała uszczelnienie systemu podatkowego, m.in. dzięki centralnemu rejestrowi faktur VAT.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Ja, 2016-10-31 11:13:36

  Ja mam pomysł który rozwieje wszystkie wątpliwości i braki. Trzeba nałożyć podatki tam, gdzie podejrzewa się największy przepływ pieniędzy. Czyli na agencje towarzyskie. Niech prostytutki płacą na ten program bo one zarabiają nie wiadomo ile i starają się by te zarabki były jak największe (wiado...mo, są pazerne więc będą się starać o większe zarobki.) Większe zarobki - większe podatki a więc więcej pieniędzy w kasie państwa. Z tym,że trzeba pilnować by podatek był ściągany od każdej usługi i od zarobków tzw. "opiekunów" prostytutek, reklam, eventów czy rozrywek związanych z tą branżą. Przy okazji służby podatkowo-policyjne będą miały większą ilość etatów by wykryć te agencje i ich dochody a także przy okazji wyczyszczą miasto z przestępczości. Nie oszukujmy się. Te kobiety z 500 plus będą chciały coraz więcej pieniędzy na ten program, przez co ciągle będą niezadowolone z obecnego rządu. I także ich dzieci które kiedyś urosną, więc się można spodziewać, że będzie coraz gorzej. A tak obydwie nacje będą się wspierać i finansować w niedoli : marudne kobiety z 500 plus i prostytutki. Niby dlaczego mają za to płacić porządni ludzie zarabiający średnio i płacić ten podatek na cudze dzieci, kupując np. jedzenie?  rozwiń
 • K.W, 2016-09-08 13:08:30

  A gdzie 500+ dla rodzin z 1 dzieckiem czujemy sie oszukani bo rodzice tyrają za grosze i nie dostali lepiej dać tym co wydają na alkohol
 • malina, 2016-08-10 12:45:44

  Jak to : jak znajdziemy? przecież już społecznie składamy się poprzez "podatek od marketów"