PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko, Duda: Program 500+ poprawi poziom życia rodzin

  • PAP/AT    17 lutego 2016 - 13:43
500 zł na dziecko, Duda: Program 500+ poprawi poziom życia rodzin
Prezydent podziękował premier Beacie Szydło oraz minister rodziny Elżbiecie Rafalskiej za zrealizowanie tego projektu (fot.prezydent.pl/Eliza Radzikowska-Białobrzewska)

• Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus".
• Według Andrzeja Dudy 500 plus wpłynie na poprawę poziomu życia rodzin.
• Program ma być zachętą dla młodych ludzi, aby mieli dzieci.
"Ustawa wprowadzająca program 500 plus spowoduje, że poziom życia rodzin posiadających dzieci znacznie się poprawi, zwłaszcza tam, gdzie są wielkie trudności z pracą i niskie zarobki" - powiedział prezydent Andrzej Duda przed podpisaniem ustawy.

17 lutego prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

"Wierzę w to, że ten program dokona wręcz zmiany Rzeczypospolitej w tym najlepszym tego słowa znaczeniu. Zmiany, która spowoduje poprawienie zrównoważonego rozwoju kraju. Zmiany, która spowoduje wzrost poziomu życia polskich rodzin" - mówił Duda podczas uroczystości podpisania ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

Wyraził nadzieję, że program 500 plus będzie także zachętą przede wszystkim dla młodych ludzi, aby mieli dzieci. "Wierzę, że ten program przyczyni się także do poprawy sytuacji demograficznej naszego kraju oraz pobudzenia polskiej gospodarki" - powiedział Duda.

Czytaj też: Jak poradzić sobie z 500+? Ruszają szkolenia dla pracowników samorządowych

Prezydent podziękował premier Beacie Szydło oraz minister rodziny Elżbiecie Rafalskiej za zrealizowanie tego projektu. "To ja, w 2014 roku, prezentując program PiS w czasie kampanii wyborczej do europarlamentu, przedstawiałem tę część programu, która nazywała się Rodzina" - powiedziała Duda.

"Poprzedni rząd mówił do mnie - nie zrealizujemy tego programu, bo ten program się nie nadaje do zrealizowania. Ja powiedziałem: nie chcę takiej Polski, w której w kółko słyszę nie da się, nie da się. Ten program na pewno da się zrealizować, jeżeli nie ten, to wierzę, że zrealizuje go przyszły rząd. I oto, proszę państwa, właśnie rząd na czele z panią premier Beatą Szydło, gdzie ministrem rodziny jest pani minister Elżbieta Rafalska, i ten rząd wspólnie ze mną jako prezydentem RP właśnie dzisiaj rozpoczyna wdrażanie tego programu" - powiedział Duda.

"W tej ustawie rząd poszedł o krok dalej, ponieważ ustawa przewiduje jeszcze lepsze niż standardowe warunki dla tych rodzin, które wychowują niepełnosprawne dziecko. To jest taka polityka oczekiwana przez polskie społeczeństwo, która jest polityką zgodną z najlepszymi trendami rozwoju państw demokratycznych, w których realizuje się społeczną gospodarkę rynkową" - mówił prezydent.

Jak podkreślił, ustawa wprowadzająca program 500 plus spowoduje, że poziom życia rodzin posiadających dzieci znacznie się poprawi. "Czasem wręcz w sposób skokowy. Zwłaszcza tam, w tych rejonach Polski, gdzie są wielkie trudności z pracą, gdzie są niskie zarobki. Będzie to ogromna pomoc dla rodziny" - podkreślił Duda.

Program "Rodzina 500 plus" zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • etyk, 2016-02-17 16:14:20

    Z czego ta ruda pani tak się cieszy ?.przytula się do Andrzejka a co na to Jarosław i pierwsza dama a co episkopat ????