PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Na co przeznaczone zostaną pieniądze?

  • PAP/AT    4 lutego 2016 - 07:12
500 zł na dziecko: Na co przeznaczone zostaną pieniądze?
Około 21 proc. rodziców, którzy mogą liczyć na 500 zł dodatku na dzieci, zamierza je przeznaczyć na ogólne cele rodziny (fot.mpips.gov.pl)

Większość rodziców, którzy mogą liczyć na 500 zł dodatku na dzieci deklaruje, że całość lub przynajmniej część otrzymanych świadczeń przeznaczy na potrzeby dzieci
Zajęcia dodatkowe i wycieczki szkolne - to podstawowe pomysły rodziców na zagospodarowanie nowych dodatków wychowawczych - informuje "Rzeczpospolita".

Jak wynika z badań firmy ARC Rynek i Opinie, około 21 proc. rodziców, którzy mogą liczyć na 500 zł dodatku na dzieci, zamierza je przeznaczyć na ogólne cele rodziny. To dosyć zaskakująca informacja, bo można było oczekiwać, że jednak więcej rodziców potraktuje wsparcie od państwa jako dar losu, dzięki któremu można załatać dziury w budżetach domowych - czy to na bieżące utrzymanie czy większe wydatki, takie jak remont czy zakup dużego sprzętu AGD.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

Tymczasem zdecydowana większość badanych deklaruje, że całość (40 proc. rodziców) lub przynajmniej część otrzymanych świadczeń (32 proc. rodziców) przeznaczy na konkretne potrzeby dzieci.

Czytaj też: Od kiedy można składać wnioski w Programie 500+?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.