PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Od 500 plus powinno odliczać się podatek dochodowy?

  • PortalSpożywczy.pl/AT    12 sierpnia 2016 - 13:11
500 zł na dziecko: Od 500 plus powinno odliczać się podatek dochodowy?

Negatywnie oceniam program 500 plus - mówi prezes Milkopl (Aleksandra Świerczyńska, fot.portalspozywczy.pl)

- Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość odliczenia od podatku dochodowego kwoty 500 zł na każde dziecko. Społeczeństwu zaczęłoby opłacać się pracować - twierdzi Aleksandra Świerczyńska, prezes zarządu Milkpol.
W jej opinii, efekt takiego działania byłby dużo szerszy niż „dawanie” gotówki czy bonu, który i tak stanie się przedmiotem do handlu dla pewnych grup społecznych.

- Przede wszystkim, rodziny, w których jedna lub dwie osoby pracują realnie mają więcej środków w budżecie domowym, zatem więcej wydają. W masowej skali ma to wpływ na ożywienie gospodarki poprzez wzmożoną szeroko pojętą konsumpcję. Najważniejszym elementem takiego rozwiązania, byłoby prawdopodobieństwo zmniejszenia tzw. szarej strefy oraz zaniżania wynagrodzeń rejestrowanych – mówi Aleksandra Świerczyńska.

- Społeczeństwu zaczęłoby opłacać się pracować, a do budżetu Państwa wpływało by więcej środków, oraz nie trzeba byłoby tworzyć kolejnej jednostki administracyjnej do rozliczania rozdawanych pieniędzy – dodaje prezes Milkpolu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • gdaaidifkkek, 2016-08-16 11:58:57

    Co za pacany ,PRACODAWCO JEŚLI NIE STAĆ CIE NA ZATRUDNIENIE PRACOWNIKA I ZAPŁACENIE MU GODZIWEJ PENSJI <TO NIE ZATRUDNIAJ IDIOTO ZROZUMIANO > tacy biznesmeni za dyche ,byle zwykli ludzie pracowali jak w obozach za miske ryżu ,to by im sie to opłacało ,CZYŻ NIE PREZESIE MILKOPOLU ?? A ILE TY ZA...RABIASZ ? 1200zł ŻE PAPLASZ OZOREM ?  rozwiń
  • Aga, 2016-08-12 14:14:22

    Przecie Kukiz proponował bardzo podobne rozwiązanie... ale nikt nie posłuchał, a teraz dziwią się, że ludzie porzucają niskopłatne prace i żyją z 500+NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: