500 zł na dziecko, Petru: Program 500+ jest zły. Zagłosujemy przeciwko

- To jest zły program, to jest program socjalny, który co do zasady nie pomoże polskiej dzietności, nie jest to inwestycja, rozdaje pieniądze tak samo biednym, jak i bogatym – mówił Ryszard Petru o programie Rodzina 500 plus w radiowej Trójce. Odniósł się także do zmian w konstytucji autorstwa ruchu Kukiz’15 i informacji o przejściu do Nowoczesnej posła PO Jacka Protasiewicza.
500 zł na dziecko, Petru: Program 500+ jest zły. Zagłosujemy przeciwko
Petru za najważniejszą wadę programu uznał brak pieniędzy na jego finansowanie (fot. twitter/Nowoczesna)

- Będziemy głosować przeciwko 500 plus. To jest zły program, to jest program socjalny, który co do zasady nie pomoże polskiej dzietności, nie jest to inwestycja, rozdaje pieniądze tak samo biednym, jak i bogatym - mówił Ryszard Petru o programie „Rodzina 500 plus”.

Za najważniejszą wadę programu uznał brak pieniędzy na jego finansowanie. - To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych, która mówi, że musi być zapewnione finansowanie na najbliższe 10 lat. PiS nie ma tych pieniędzy. Nie można zacząć inwestycji, nie mając pieniędzy na kolejny rok. Pytałem się Jarosława Kaczyńskiego, czy on przypadkiem nie planuje przyspieszonych wyborów. Bo wtedy przegra wybory i powie, że opozycja nie chce realizować programu 500 plus, a myśmy mieli taki dobry program - twierdzi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE