500 zł na dziecko: PO chce świadczeń na każde dziecko od lipca 2016 r.

• PO złoży 8 lutego w Sejmie swój projekt ustawy 500+.
• Zgodnie z projektem od 1 lipca 2016 r. rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na każde dziecko

500 zł na dziecko: PO chce świadczeń na każde dziecko od lipca 2016 r.
Platforma Obywatelska chce dać 500 zł także na pierwsze dziecko (fot.pixabay.com)

"Projekt zakłada po pierwsze wprowadzenie na każde dziecko 500 zł jako inwestycji w dzieci - nie jako pomoc społeczna, ale jako świadczenie inwestycyjne, rodzinne - od połowy tego roku; także dla dzieci pierwszych (...), w każdej rodzinie" - powiedział Sławomir Neumann (PO) na briefingu prasowym.

Jak dodał, dzisiaj na stole mamy "niedobry, oszukańczy projekt PiS". Dlatego PO składa "uczciwy, sprawiedliwy projekt mówiący o 500 zł na każde dziecko". "Składamy ten projekt dziś o 14:30 jako element naszych wcześniejszych działań na niwie polityki prorodzinnej" - dodał polityk PO.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

Podkreślił, że Platforma Obywatelska jako partia odpowiedzialna, także za budżet, zdaje sobie sprawę, że w tegorocznym budżecie nie ma środków przewidzianych, żeby można było sfinansować te świadczenia już od 1 kwietnia. Z tego względu, mówił, projekt PO przewiduje, że świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko byłoby wypłacane od 1 lipca.

"Koszty, jakie są do poniesienia w związku z tym, żeby każde dziecko - także te trzy miliony dzieci wykluczonych przez PiS w ich projekcie - są możliwe do udźwignięcia w tym budżecie od połowy roku" - ocenił Neumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przyzwoitego potraktowania dzieci i w całości działań prorodzinnych spodziewałem się, kiedy rządił Sojusz. Zamiast tego mieliśmy Conkordat. PO, też się nie popisało. Ciągle jest dbałość o swery mające dowolny dostęp do budżetu i finansów;: biedy nikt nie dostrzegał,albo udawał, że z nią walczy.... rozwiń

wdzivny, 2016-02-05 16:47:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE