PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: PO chce świadczenia na każde dziecko. Przekaże projekt prezydentowi Dudzie

  • PAP/AT    11 lutego 2016 - 12:48
500 zł na dziecko: PO chce świadczenia na każde dziecko. Przekaże projekt prezydentowi Dudzie
Lider Platformy poinformował, że jego klub wstrzyma się od głosu w sprawie ustawy dot. "500 plus" (fot.pixabay.com)

• Politycy PO przekażą prezydentowi Andrzejowi Dudzie swój projekt dot. programu "Rodzina 500 plus".
• Zgodnie z nim dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko.
• PO chce, by prezydent podjął ich inicjatywę w Sejmie.
Sejm ma jeszcze 11 lutego przegłosować ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus", który przewiduje wsparcie dla rodzin - 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze w tych rodzinach, gdzie dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie ma być wypłacane na dzieci do 18. roku życia.

Tydzień temu klub PO złożył własny projekt ustawy, który zakłada objęcie 500-złotowym dodatkiem wszystkie dzieci.

Szef Platformy Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że rządowy program "Rodzina 500 plus" "ma cechy wyborczego oszustwa". "Powiedzieliśmy sprawdzam i sprawdziliśmy: PiS dzieli nie tylko Polaków, dzieli także nasze dzieci - na dzieci lepszego i gorszego sortu, i tak naprawdę wyklucza ze swojego wielkiego cywilizacyjnego projektu ponad 3 miliony dzieci. Nie ma zgody na takie zachowania" - powiedział Schetyna.

Lider Platformy poinformował, że jego klub wstrzyma się w czwartek od głosu w sprawie ustawy dot. "500 plus". Zapowiedział jednocześnie, że PO "nie zostawi tej sprawy". "Będziemy ją podejmować, przypominać o tym, że doszło do wyborczego oszustwa i zostało to oszustwo dokonane rękami polityków PiS" - dodał szef PO.

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann powiedział, że Platforma przekaże swój projekt dot. wsparcia dla rodzin Andrzejowi Dudzie "z wnioskiem o to, żeby prezydent przyjął ten projekt jako swój".

"I być może wtedy on zyska akceptację w parlamencie. Ten projekt jutro złożymy w kancelarii prezydenta. Jeżeli pan prezydent będzie chciał się z nim zapoznać, szerzej porozmawiać, jesteśmy do tego gotowi, a na dzisiaj będziemy apelować do pana prezydenta, żeby zgodnie ze swoimi też poglądami, obietnicami wyborczymi przyjął na siebie odpowiedzialność naprawienia błędu, który popełnia dzisiaj PiS" - powiedział szef klubu PO.

"Chcielibyśmy, żeby pan prezydent był prezydentem wszystkich dzieci, a nie tylko tych wybranych przez PiS" - dodał Neumann.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.