PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Poczta Polska odciąży urzędników przy zbieraniu wniosków w programie 500+

  • WNP.PL    23 marca 2016 - 14:57
500 zł na dziecko: Poczta Polska odciąży urzędników przy zbieraniu wniosków w programie 500+
Poczta Polska będzie oferować kilka ułatwień rodzinom, korzystającym za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń (fot.PTWP/Krzysztof Kusz)

Poczta Polska będzie partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wdrożeniu i obsłudze programu świadczeń Rodzina 500 plus.
Według zarządu spółka jest dobrze przygotowana do sprawnej obsługi nowego zadania, bowiem ma doświadczenia przy wypłatach rent i emerytur, rozwiniętą infrastrukturę i przeszkolonych pracowników.

Poczta Polska może zaoferować także wsparcie przy zbieraniu wniosków przez ponad 2500 miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, a także przez ponad 2500 urzędów miast i gmin.

- Naszym celem jest odciążenie urzędów państwowych i zapewnienie jak najlepszej obsługi rodzinom - komentuje Marek Chibowski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Czytaj też: Kiedy zostaną wypłacone pierwsze środki z 500+?

Spółka będzie oferować kilka ułatwień rodzinom, korzystającym za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń. Ma udzielać m.in. informacji na temat programu, poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu Rodzina 500 plus, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo w 1158 stanowiskach informacyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.