• PARTNERZY PORTALU

500 zł na dziecko: Polacy są przeciwko programowi 500 plus?

• 36 proc. badanych Polaków uważa, że program 500+ jest dobry dla Polski, natomiast 40 proc. jest przeciwko.
• Polacy nie są przekonani o zatrzymaniu kryzysu demograficznego dzięki temu programowi
500 zł na dziecko: Polacy są przeciwko programowi 500 plus?
Centrum zwróciło uwagę, że nie stworzono przekazu dotyczącego programu 500+, który mówiłby, że jest to program ratujący dramatyczny stan narodowej demografii. (fot.:twitter.com/mrpips_rp)

Takie wyniki przedstawia badanie nt. opinii i pewności postaw Polaków zrealizowane na zlecenie Centrum im. Adama Smitha we współpracy z Neurohm Polska i Ariadną Ogólnopolskim Panelem Badawczym.

- Więcej badanych Polaków uważa, że program 500+ nie jest dobry dla Polski, niż tych, którzy są jego zwolennikami, natomiast popierający program są do tego mocniej przekonani - czytamy w raporcie. Wśród opinii negatywnych - 20 proc. badanych miało wysoką pewność swego zdania, zaś wśród opinii pozytywnych - 23 proc. osób o wysokiej pewności.

Czytaj też: Kiedy zostaną wypłacone pierwsze środki z 500+?

- Jest to temat bardzo dzielący Polaków. Nie jest dobrze zakomunikowanym programem przez polityków- powiedziała ekspert Centrum A. Smitha Anna Gołębicka podczas prezentacji wyników.

- Z badania wynika, że Polacy nie są przekonani o zatrzymaniu kryzysu demograficznego dzięki temu programowi - dodał prezydent Centrum Andrzej Sadowski.

Centrum zwróciło też uwagę, że nie stworzono takiego przekazu dotyczącego programu 500+, który mówiłby, że jest to program ratujący dramatyczny stan narodowej demografii, a nie korzystny tylko dla określonej grupy, dlatego też nie jest on przez Polaków jednoznacznie oceniany jako dobry dla Polski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jestem definitywnie przeciwny programowi 500+. To zapomoga w większości dla matek. Kobiety się będą teraz puszczać na lewo i prawo tylko po to aby mieć dziecko. Czy ojcowie, którzy muszą płacić alimenty też to popierają? My, mężczyźni jesteśmy tylko dawcami spermy w polskim prawie, jesteśmy gnębieni...e przez polski rząd i sądy, a po rozpadzie związku musimy tylko płacić alimenty na dzieci, które i tak przy nas nie zostają. Matki sobie będą kupować nowe smartfony i drogie perfumy, a porzuceni ojcowie będą zbierać butelki na śmietnikach, żeby im starczyło na życie po opłacie wysokich nierzadko alimentów. Kto nam - ojcom pomoże? Dla nas to jest program 500-. Nie dajcie się użyć do zapłodnienia wrednym babom. One są jak królowe w polskim prawie, natomiast my zwykłymi śmieciami !!! rozwiń

Kleks, 2016-04-22 11:54:09 odpowiedz

Ja jestem przeciwnikiem 500 plus glosowałem na pis poraz ostatni tych których znam maja duże dochody tylko nie legalnie bo nie sa zarejestrowani bo mówią nie warto pracują w Austrii zarabiają 10000 złotych i idą po 500 plus to skandal drudzy maja górniczą emeryturę 3500 zł i pracują niezarejestrowa...ni dostają 3000 zł i teraz idą po 500 plus to jest chore pis nie pomaga biednym rodzinom tylko szerzy szara strefę uczy ludzi jak nie robić a mieć nielegalne pieniądze OBUDŹCIE SIĘ PISOWCY BO STRACICIE GŁOSY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH rozwiń

kec, 2016-04-10 13:51:26 odpowiedz

Ten program nie załatwi problemu rząd niestety nie może zmusić do rodzenia dzieci

Milka , 2016-03-24 13:30:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE