PARTNER PORTALU
 • BGK

500 zł na dziecko: Polacy są przeciwko programowi 500 plus?

 • Parlamentarny.pl (GP)    23 marca 2016 - 19:19
500 zł na dziecko: Polacy są przeciwko programowi 500 plus?
Centrum zwróciło uwagę, że nie stworzono przekazu dotyczącego programu 500+, który mówiłby, że jest to program ratujący dramatyczny stan narodowej demografii. (fot.:twitter.com/mrpips_rp)

• 36 proc. badanych Polaków uważa, że program 500+ jest dobry dla Polski, natomiast 40 proc. jest przeciwko.
• Polacy nie są przekonani o zatrzymaniu kryzysu demograficznego dzięki temu programowi
Takie wyniki przedstawia badanie nt. opinii i pewności postaw Polaków zrealizowane na zlecenie Centrum im. Adama Smitha we współpracy z Neurohm Polska i Ariadną Ogólnopolskim Panelem Badawczym.

- Więcej badanych Polaków uważa, że program 500+ nie jest dobry dla Polski, niż tych, którzy są jego zwolennikami, natomiast popierający program są do tego mocniej przekonani - czytamy w raporcie. Wśród opinii negatywnych - 20 proc. badanych miało wysoką pewność swego zdania, zaś wśród opinii pozytywnych - 23 proc. osób o wysokiej pewności.

Czytaj też: Kiedy zostaną wypłacone pierwsze środki z 500+?

- Jest to temat bardzo dzielący Polaków. Nie jest dobrze zakomunikowanym programem przez polityków- powiedziała ekspert Centrum A. Smitha Anna Gołębicka podczas prezentacji wyników.

- Z badania wynika, że Polacy nie są przekonani o zatrzymaniu kryzysu demograficznego dzięki temu programowi - dodał prezydent Centrum Andrzej Sadowski.

Centrum zwróciło też uwagę, że nie stworzono takiego przekazu dotyczącego programu 500+, który mówiłby, że jest to program ratujący dramatyczny stan narodowej demografii, a nie korzystny tylko dla określonej grupy, dlatego też nie jest on przez Polaków jednoznacznie oceniany jako dobry dla Polski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • lamia, 2017-01-05 11:12:15

  Nawet jak mi dadza 5000 na dziecko/mc...to nie zamierzam rodzic!!!! Nigdy przenigdy zadnych bachorow...40 latka
 • stan, 2016-10-03 18:30:30

  Jeżeli program 500 + jest nie trafiony to dlaczego PO chce dać wszystkim dzieciom? Jak można stwierdzić, po pół roku, że program nie ma wpływu na rodzenie dzieci, to jest co najmniej śmieszne. Przypadki pojedyńczych patologii nie mogą decydować o słuszności wprowadzenia programu /do gosc anty i Klek...s/, a należy uszczelnić system, aby nie dochodziło do patologii. Info do KaliF nie wszyscy powinni pracować w Warszawie czy innych dużych miastach, gdzie są drogie mieszkania, a powinien być zrównoważony rozwój wszystkich regionów naszego kraju.  rozwiń
 • gosc anty, 2016-10-03 17:18:43

  Gdzie mozna glosowac za zlikwidowaniem 500+? Z tego co widze po moich znajomych nikt tak naprawde nie potrzebuje tych pieniedzy, nie wykorzystuje ich zgodnie z przeznaczeniem. Paniusie zrezygnowaly z pracy zeby brac darmowa kase, siedza w domu, caly dzien pod blokiem, popijaja i plotkuja. Pieniadze ...ida na alkohol i nowe ciuszki, dla siebie nie dzieci. Wychowuja kolejne pokolenie patologii, taki daja przyklad dzieciom. W tym samym czasie gdy wprowadzili 500+ spadlo bezrobocie a wzrosly ceny towarow w sklepach. To niby ma byc ten genialny plan naszego "zondu"  rozwiń