PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko, praca: Dzięki 500 plus pracownicy przestali bać się zwolnienia z pracy

  • PAP/AT    21 listopada 2016 - 07:45
500 zł na dziecko, praca: Dzięki 500 plus pracownicy przestali bać się zwolnienia z pracy
Dzięki zastrzykowi gotówki sytuacja finansowa rodzin polepszyła się (fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl)

Dzięki 500 plus sytuacja finansowa rodzin polepszyła się i pracownicy przestali się bać, że zostaną bez środków do życia.
W tym roku ponad 22 proc. Polaków dostało podwyżki. To co druga osoba, która poprosiła o wyższą pensję - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal InfoPraca.pl.

"Ale dla pracowników to wciąż za mało. Niemal 90 proc. ankietowanych twierdzi, że jeśli w ciągu najbliższego roku ich płaca nie pójdzie w górę, poszuka innej pracy" - czytamy w artykule.

Rezultaty badania pokazały też, że aż 43 proc. ankietowanych oczekuje 10-proc. podwyżki, a blisko 28 proc. marzy o wzroście swojego wynagrodzenia aż o jedną piątą. O 15 proc. wyższych zarobków oczekiwałoby 23,2 proc. respondentów – pisze "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Program 500 plus zniechęci kobiety do pracy?

W ocenie ekspertów silniejsza pozycja pracownika na rynku to nie tylko skutek spadającego bezrobocia i coraz większych kłopotów w firmach ze znalezieniem kadry, ale też efekt programu Rodzina 500+. "Dzięki zastrzykowi gotówki sytuacja finansowa rodzin polepszyła się i pracownicy przestali się bać, że zostaną bez środków do życia" - informuje "Rzeczpospolita".

W piątek GUS podał, że w październiku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4259,15 zł. "To o 6,8 proc. więcej niż we wrześniu" - podsumowuje "Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Izabela, 2016-11-21 10:21:47

    Tu są dwie strony medalu - z jednej strony za 500 czy 1000 zł niemożliwym jest utrzymanie całej rodziny, jednak z drugiej, kobiety nie muszą się godzić na kiepskie warunki pracy lub bać zwolnienia. Powiem tak - mają pracę na umowę o pracę i otrzymując dodatkowo 500 zł pracowałabym dalej. Ale gdybym ...była na zleceniu w jakiejś firmie, gdzie źle traktują pracowników i praca na akord, to wtedy nie wahałabym się jej rzucić i zostać w domu by wychowywać dzieci do czasu, aż znajdę coś innego, na normalnych warunkach.  rozwiń
  • kata, 2016-11-21 08:46:14

    Co za totalna bzdura. Większość rodzin korzysta z 500 zł na jedno dziecko, góra na dwójkę. Utrzymaj czteroosobową rodzinę za 1000 zł miesięcznie. Kto wypisuje takie propagandowe bzdety. A tak w ogóle komuno wróć. Każdemu według potrzeb. Po co w ogóle pracować, czy ,tak?