PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Problem z programem 500+? Wojewodowie pomogą jeśli w samorządzie pojawi się kłopot

  • PAP/AT    14 marca 2016 - 13:50
500 zł na dziecko: Problem z programem 500+? Wojewodowie pomogą jeśli w samorządzie pojawi się kłopot
"Rodzina 500 plus" startuje 1 kwietnia (fot.pixabay.com)

• Według premier program "Rodzina 500 plus" zostanie wprowadzony bez problemu.
• Szydło apeluje, by program wprowadzany był "bez zbędnej zwłoki urzędniczej, administracyjnej".
• Rodzina 500 plus to zastrzyk dla polskiej gospodarki.
"Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program Rodzina 500 plus zostanie wprowadzony bez problemu" - mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania z samorządowcami.

W poniedziałek (14 marca) w KPRM zorganizowano spotkanie z prezydentami miast i wojewodami na temat programu "Rodzina 500 plus", który startuje 1 kwietnia.

"Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program zostanie wprowadzony bez problemu, że zrobimy wszystko, żeby dotarł do tych, którzy czekają dzisiaj na ten program - do polskich rodzin, do polskich rodziców, do polskich dzieci. Zróbmy wszystko żeby sprawnie organizacyjnie, bez zbędnej zwłoki urzędniczej i administracyjnej, ten program mógł być realizowany" - mówiła premier.

Zaznaczyła, że program "Rodzina 500 plus" jest wielkim wyzwaniem, ale - jak dodała - jego sukces "nie będzie sukcesem polityków, sukcesem urzędników", ale sukcesem polskich rodzin. "Wierzę głęboko, że wszystkim nam o to właśnie chodzi" - powiedziała.

"Służymy państwu wsparciem organizacyjnym, informacyjnym, są tutaj razem z nami na spotkaniu państwo wojewodowie, którzy będą do waszej dyspozycji, będą was wspierali, będą prowadzili również akcję informacyjną. Są zawsze gotowi państwu pomóc, jeżeli gdzieś, w jakimś samorządzie, pojawi się problem, czy pojawi się kłopot" - mówiła Szydło, zwracając się do samorządowców.

Czytaj tez: Program „Rodzina 500+”: urzędnicy znaleźli błędy w formularzach

"Rodzina 500 plus to jest zastrzyk dla polskiej gospodarki. Jeśli dzisiaj czytamy, że jedna z agencji poprawia prognozy wzrostu PKB w 2016 r., to myślę, że to też jest podstawą tego i to, że tylko w tym roku do polskich obywateli trafi około 17 mld zł. Te pieniądza znajdą się na rynku i dzięki temu również będzie mogła szybciej i lepiej rozwijać się polska gospodarka. A oto nam wszystkim przecież chodzi" - powiedziała Szydło.

Agencja Morgan Stanley w raporcie z 13 marca br. podniosła prognozę wzrostu PKB Polski do 3,6 proc. w 2016 roku (3,2 proc. wcześniej).

Szydło dodała, że program 500 plus ma wspierać polskie rodziny. "My wspieramy i chcemy realizować politykę, która będzie wspierała polskie rodziny. Z jednej strony mówimy o tym wsparciu materialnym, a z drugiej strony przed nami poradzenie sobie z zapaścią demograficzną w której się znaleźliśmy" - dodała premier.

Przez najbliższy tydzień kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej spotykać się będzie z przedstawicielami samorządów, aby ocenić stan przygotowań i podsumować dotychczasowe działania.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.