PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Problem z programem 500+? Wojewodowie pomogą jeśli w samorządzie pojawi się kłopot

  • PAP/AT    14 marca 2016 - 13:50
500 zł na dziecko: Problem z programem 500+? Wojewodowie pomogą jeśli w samorządzie pojawi się kłopot

"Rodzina 500 plus" startuje 1 kwietnia (fot.pixabay.com)

• Według premier program "Rodzina 500 plus" zostanie wprowadzony bez problemu.
• Szydło apeluje, by program wprowadzany był "bez zbędnej zwłoki urzędniczej, administracyjnej".
• Rodzina 500 plus to zastrzyk dla polskiej gospodarki.
"Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program Rodzina 500 plus zostanie wprowadzony bez problemu" - mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania z samorządowcami.

W poniedziałek (14 marca) w KPRM zorganizowano spotkanie z prezydentami miast i wojewodami na temat programu "Rodzina 500 plus", który startuje 1 kwietnia.

"Powinniśmy sobie powiedzieć, że damy radę, że program zostanie wprowadzony bez problemu, że zrobimy wszystko, żeby dotarł do tych, którzy czekają dzisiaj na ten program - do polskich rodzin, do polskich rodziców, do polskich dzieci. Zróbmy wszystko żeby sprawnie organizacyjnie, bez zbędnej zwłoki urzędniczej i administracyjnej, ten program mógł być realizowany" - mówiła premier.

Zaznaczyła, że program "Rodzina 500 plus" jest wielkim wyzwaniem, ale - jak dodała - jego sukces "nie będzie sukcesem polityków, sukcesem urzędników", ale sukcesem polskich rodzin. "Wierzę głęboko, że wszystkim nam o to właśnie chodzi" - powiedziała.

"Służymy państwu wsparciem organizacyjnym, informacyjnym, są tutaj razem z nami na spotkaniu państwo wojewodowie, którzy będą do waszej dyspozycji, będą was wspierali, będą prowadzili również akcję informacyjną. Są zawsze gotowi państwu pomóc, jeżeli gdzieś, w jakimś samorządzie, pojawi się problem, czy pojawi się kłopot" - mówiła Szydło, zwracając się do samorządowców.

Czytaj tez: Program „Rodzina 500+”: urzędnicy znaleźli błędy w formularzach

"Rodzina 500 plus to jest zastrzyk dla polskiej gospodarki. Jeśli dzisiaj czytamy, że jedna z agencji poprawia prognozy wzrostu PKB w 2016 r., to myślę, że to też jest podstawą tego i to, że tylko w tym roku do polskich obywateli trafi około 17 mld zł. Te pieniądza znajdą się na rynku i dzięki temu również będzie mogła szybciej i lepiej rozwijać się polska gospodarka. A oto nam wszystkim przecież chodzi" - powiedziała Szydło.

Agencja Morgan Stanley w raporcie z 13 marca br. podniosła prognozę wzrostu PKB Polski do 3,6 proc. w 2016 roku (3,2 proc. wcześniej).

Szydło dodała, że program 500 plus ma wspierać polskie rodziny. "My wspieramy i chcemy realizować politykę, która będzie wspierała polskie rodziny. Z jednej strony mówimy o tym wsparciu materialnym, a z drugiej strony przed nami poradzenie sobie z zapaścią demograficzną w której się znaleźliśmy" - dodała premier.

Przez najbliższy tydzień kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej spotykać się będzie z przedstawicielami samorządów, aby ocenić stan przygotowań i podsumować dotychczasowe działania.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: