PARTNER PORTALU
 • BGK

500 zł na dziecko: Program 500+ ułatwi uzyskanie kredytu i zakup nowego mieszkania?

 • Parlamentarny.pl (bad)    17 lutego 2016 - 20:05
500 zł na dziecko: Program 500+ ułatwi uzyskanie kredytu i zakup nowego mieszkania?

• Świadczenia uzyskiwane dzięki programowi „Rodzina 500 plus” znacząco poprawią sytuację finansową rodzin wielodzietnych.
• Przykładowo 1000 zł miesięcznie mogłyby pomóc w zmianie mieszkania na większe.
• Niestety, najprawdopodobniej banki nie będą uwzględniały tych świadczeń w procesie przyznawania kredytów hipotecznych.
Od kwietnia wiele rodzin posiadających dzieci będzie mogło uzyskać comiesięczne świadczenie w wysokości 500 zł lub wielokrotność tej kwoty. To zdecydowanie podwyższy poziom życia wielu rodzin, zwłaszcza tych posiadających liczne potomstwo. Pojawia się jednak pytanie, czy te dodatkowe pieniądze umożliwią np. łatwiejszy dostęp do kredytu, który pozwoli na zmianę mieszkania na takie, w którym wszystkie dzieci mogłyby mieć swój pokój.

Obecnie rodziny wielodzietne mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu, gdyż w ostatnich miesiącach banki podwyższały zakładane koszty utrzymania uwzględniane w procesie obliczania zdolności kredytowej. Wsparciem dla takich rodziny może być wysoka dopłata uzyskana w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Jeśli mają przynajmniej troje dzieci, mogą dostać wsparcie nawet na zmianę mieszkania i nie muszą też spełniać kryterium wieku niższego niż 35 lat. Problem polega jednak na tym, że warunkiem otrzymania dopłaty jest zaciągnięcie specjalnego kredytu.

Czytaj też: Czeka nas baby boom w związku z programem 500+?

Aby bank zgodził się sfinansować zakup większego mieszkania konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Tymczasem np. pięcioosobowa rodzina z dochodem 3 500 zł netto w części banków w ogóle nie ma szans na kredyt. Dodatkowy comiesięczny dochód w wysokości 1 000 zł mógłby im bardzo pomóc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • a.s, 2016-08-05 11:33:00

  Do eucharia daniel:
 • a.s, 2016-08-05 11:20:49

  Gdzie mogie dostać kredyt na mieszkanie jak muj dochyd to rodzinne i500+i jest 8osobowa rodzina bo poszukuje pilnie takiego kredytu
 • a.s, 2016-08-05 11:08:14

  Na 500+zaden bank nieda kredytu hipotecznego to beznadziejnie Bo wielodzietne rodziny naprzyklad 8osobowa z 6lub5dzieci niwmajom żadnych szans na wzięcie kredytu nueszkaniowego w żadnym vabku wiem bo sama szukam takich banków gdzie nigie wsiąść taki kredyt mieszkaniiwy