PARTNER PORTALU
 • BGK

500 zł na dziecko: Program 500+ według PO to oszustwo wyborcze. PiS "mieliście 8 lat. Byliście obojętni"

 • PAP/AT    9 lutego 2016 - 13:10
500 zł na dziecko: Program 500+ według PO to oszustwo wyborcze. PiS "mieliście 8 lat. Byliście obojętni"
Sejmie odbyła się debata nad projektem Programu Rodzina 500 + (fot.twitter.com/MRPiPS_RP)

• W Sejmie odbyła się debata nad projektem Programu Rodzina 500 +.
• Poseł PO Sławomir Neumann zaznaczył, że jest to program dla wybranych i oszustwo wyborcze.
• Minister rodziny zarzuca PO, że w czasie swoich rządów nie zrobili nic by pomóc rodzinom.
"500 plus to program dla wybranych i oszustwo wyborcze, bo w kampanii wyborczej PiS obiecywał 500 zł na każde dziecko" - mówił w Sejmie szef klubu PO Sławomir Neumann. Według niego projekt w obecnej postaci "wyklucza 3 miliony dzieci".

Neumann podczas debaty nad rządowym projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci podkreślił, że program nie jest tym, który premier Beata Szydło zapowiedziała w kampanii wyborczej; mówił, że przed wyborami PiS obiecywał 500 zł na każde dziecko. Zarzucił, że projekt jest oszustwem wyborczym.

"Mówiła pani, że jest to historyczny projekt. To raczej jest historyczne kłamstwo" - zwrócił się do szefowej rządu szef klubu PO. "Przedstawiacie projekt, który wyklucza 3 miliony dzieci i 1,8 miliona rodzin. Oszukujecie, kłamiecie, wykluczacie dzieci. Dzielicie dzieci na lepsze i gorsze" - mówił.

"Obietnica, że 500 zł dostanie każde dziecko, okazuje się mieć tyle wspólnego z rzeczywistością, co podatek, który miał uderzać w zagraniczne hipermarkety, a praktycznie rujnuje polski handel. Jest to tak samo realne jak fotel ministra obrony dla Jarosława Gowina. Tyle że personalia w rządzie mogą interesować dorosłych, wy oszukaliście dzieci" - zaznaczył Neumann.

Czytaj też: 500 zł na dziecko, Bochenek o propozycji PO: "Oczy przecieram ze zdumienia"

Apelował o zajęcie się projektem Platformy Obywatelskiej, który jest - jak mówił - sprawiedliwy i uczciwy i nie dzieli dzieci na gorsze i lepsze. "Odpuście jedynakom" - nawoływał.

Jak podkreślił Neumann, zgodnie z projektem PO 500 zł będzie wypłacane na każde dziecko od 1 lipca przez ZUS. Neumann argumentował, że Platforma złożyła ten projekt, bo chce pomagać sprawiedliwie, wszystkim.

"Polskie rodziny nie zapomną wam tej pełnej hipokryzji i obłudnej debaty. Osiem lat byłam w parlamencie i stawałam na mównicy i wiele razy mówiłam na temat polityki społecznej, polityki rodzinnej i wszystko spływało po was jak woda po kaczce. Byliście obojętni totalnie" - powiedziała w Sejmie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w odpowiedzi na wystąpienie Sławomira Neumana.

"Pamiętam jak premier Donald Tusk powiedział, że Platforma ma swój program cywilizacyjny i jaki to był program? Budowania orlików, które w części są puste. (...) To był wasz program cywilizacyjny. Nasz program jest programem dla rodziny, od urodzenia do 18 roku życia. Przyznajcie, że nie wpadliście na to" - mówiła Rafalska.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • D309, 2016-07-13 06:05:12

  Do Taka prawda: Oszustwo totalne mam dwie córki 13 i 17 lat. We wrzesniu starsza kończy 18 i uznano że młodsza traci 500zl bo przechodzi na statut jako dzieco pierwsze a dochód wyzszy więc się nie nalezy. To ja się pytam dlaczego w ustawie napisano że do 18 roku zycia tego dziecka kiedy ono osia...gnie 18lat gdy zawsze przed nim jest starsze i ono dyskwalifikuje po osiagnieciu pelnoletnosci. To ustawa w którą stronę napisana dla młodszego czy dla starszego dziecka by urwać jak najwiecej. CHORA USTAWA.  rozwiń
 • Gość, 2016-04-28 13:34:39

  Wkurza mnie,że wszędzie czytam polska rodzina. Ja się nie zaliczam do polskiej rodziny chociaż mam dwoje dzieci na utrzymaniu, ale mój syn ma 18 lat i nie jest moim dzieckiem.
 • GR, 2016-04-06 10:26:18

  oszustwo i to wielkiej wagi dzieci mojego męża z poprzedniego małżeństwa okazało się przy składaniu wniosku 500+ (na nasze wspólne dziecko, czyli trzecie męża), że są nie jego i nie może ich wpisać do wniosku, a nasze wspólne jest jego pierwszym dzieckiem i nie łapie się na zasiłek. nadmienię że c...hcemy tylko świadczenie na 3 dziecko a nie na wszystkie.  rozwiń