500 zł na dziecko: Rodziny zastępcze i domy dziecka też dostaną świadczenia. Jakie zasady?

Dzieci przebywające w domach dziecka i rodzinach zastępczych również otrzymają 500 zł miesięcznie z programu 500+. Komu przysługuje dodatek wychowawczy, a komu dodatek do zryczałtowanej kwoty?

500 zł na dziecko: Rodziny zastępcze i domy dziecka też dostaną świadczenia. Jakie zasady?
Dodatek wychowawczy przysługuje na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka, bez względu na kryterium dochodowe. (fot. pixabay)

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wprowadzono dwa świadczenia: dodatek wychowawczy oraz dodatek do zryczałtowanej kwoty środków finansowych na utrzymanie dziecka w tej placówce. Od kwoty dodatku nie jest odprowadzany podatek.

Czytaj też: Kto po rozwodzie dostanie świadczenie z programu 500+?

Dla kogo dodatek wychowawczy?

Dodatek ten przysługuje na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej lub w rodzinnym domu dziecka, bez względu na kryterium dochodowe. Jest on udzielany na wniosek rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka, na pokrycie kosztów utrzymania dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

A co z dziećmi z państwowych placówek? Też dostaną 500 + (chodzi o normalne publiczne domy dziecka, nie te rodzinne)?

Ania, 2016-05-05 13:40:52 odpowiedz

dzoeciom z domu dziecka powini wplacac na ksiazeczke oszczednasciowa bo kiedy opuszcza dom to zeby mialy piadze na maly start zyciowy jestem za tym bo mam zezwolenie sadowe na urlopowanie takich 4 dzieci

stanislawa, 2016-04-07 18:21:39 odpowiedz

A warto dzieciom z Domów Dziecka wpłacać po 500 zł na Książeczkę Mieszkaniową, co może dać im szansę. Życzę powodzenia.

Krystyna, 2016-04-02 18:57:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE