PARTNER PORTALU
 • BGK

500 zł na dziecko, samotne matki: Objęcie programem 500+ matek z jednym dzieckiem wymaga wyliczeń ministra

 • PAP/AT    3 lutego 2016 - 13:18
500 zł na dziecko, samotne matki: Objęcie programem 500+ matek z jednym dzieckiem wymaga wyliczeń ministra
"Życzę wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci jak najlepiej" - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. To reakcja na apel polityków PO (Beata Mazurek, fot. facebook.com/Beata Mazurek)

• Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek przeprosiła za słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci.
• Poseł PO ocenił, że program 500+ jest niekorzystny dla samotnych matek.
• Poprawka obejmująca programem samotne matki niezależnie od ich dochodu wymaga wyliczeń ministra finansów.
"Życzę wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci jak najlepiej" - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. To reakcja na apel polityków PO, którzy domagali się od Mazurek przeprosin za jej wcześniejszą wypowiedź.

Chodzi o wypowiedź Mazurek w Polskim Radiu24, gdzie pytana, co jej zdaniem powinna zrobić samotna matka, która nie otrzyma 500 zł na dziecko, bo nie mieści się we wskazanym progu finansowym, powiedziała: "Zachęcałabym ją do tego, by próbowała ustabilizować swoją sytuację rodzinną tak, by się na to świadczenie załapać".

Politycy PO zaapelowali do rzeczniczki klubu PiS, by przeprosiła za słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci. Ich zdaniem jej wypowiedź była "absolutnie skandaliczna i pogardliwa".

Poseł PO Paweł Olszewski powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że posłanka Mazurek powinna przeprosić za swoje słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

"Wypowiedź Beaty Mazurek, w której poucza i mówi, że trzeba sobie ustabilizować życie jest absolutnie skandaliczna, pogardliwa, nie wnikająca w często losowe i życiowe historie. To wypowiedź bezwzględnie arogancka za którą (Mazurek) powinna niezwłocznie przeprosić" - podkreślił Olszewski. Jak dodał, jej słowa były "niezbyt mądre i niekulturalne".

Czytaj też: Andrzej Duda o programie 500 plus i roli samorządów

Jego zdaniem, "tego typu wypowiedzi pokazują filozofię myślenia, która funkcjonuje w obozie rządzącym, filozofię, która traktuje ludzi i dzieli ludzi, w sposób nieuprawniony, arogancki, pogardliwy". "Apelujemy do pani Mazurek, aby niezwłocznie przeprosiła wszystkich, których te słowa dotknęły" - mówił Olszewski.

Poseł PO Mariusz Witczak ocenił, że program "Rodzina 500 plus" ma bardzo wiele wad, zawiera też "bardzo wiele niesprawiedliwości". "To jest według naszej oceny program 500 minus dla matek samotnie wychowujących dzieci, dla rodzin, w których drugie dziecko wkracza w pełnoletność" - podkreślił. Jak dodał, Platforma jest "głęboko poruszona i zbulwersowana" wypowiedzią posłanki Mazurek.

Mazurek powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że "życzy wszystkim samotnym matkom jak najlepiej". "Życzę stabilizacji sytuacji tak, by nie musiały się martwić o swoje jutro, żeby miały partnerów takich, którzy będą wspomagać je w wychowaniu swoich dzieci. Ja wiem, że sytuacja matek samotnie wychowujących jest trudna" - podkreśliła.

Według rzecznik klubu PiS program "Rodzina 500 plus" nie jest formą pomocy społecznej, lecz świadczenia wychowawczego. "Z tej formy wsparcia matki samotne, które nie mają odpowiedniego dochodu nie będą mogły skorzystać, ale pamiętajmy, że są jeszcze inne możliwości jak fundusz alimentacyjny, pomoc społeczna" - mówiła Mazurek. Przypomniała, że zgodnie z projektem świadczenie będzie wprowadzone na drugie i kolejne dziecko, na pierwsze obowiązywać będzie próg dochodowy.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (40)

 • xxxxx, 2017-03-09 01:09:22

  500 zł na dziecko dostaną osoby zarabiające nawet powyżej 10 tys. zł miesięcznie! Ale pomocy nie otrzymają osoby, których dochód na członka rodziny jest poniżej lub w granicach minimum socjalnego. W takiej dramatycznej sytuacji są samotne matki z jednym dzieckiem.
 • dan davis, 2016-11-03 10:35:49

  Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Jesteś poważnie w potrzebie pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczk...i z 2% odsetek uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (dandavisloanfirm@gmail.com)  rozwiń
 • fredrick, 2016-10-19 10:00:44

  Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, dom pożyczka, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczko...dawców, kredytów dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami dzisiaj na (fredrickpetersonloan@gmail.com) i dostać już swój kredyt Pozdrowienia, Fredrick Peterson Zespół inwestycyjny  rozwiń