• PARTNERZY PORTALU

500 zł na dziecko, samotne matki: Objęcie programem 500+ matek z jednym dzieckiem wymaga wyliczeń ministra

• Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek przeprosiła za słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci.
• Poseł PO ocenił, że program 500+ jest niekorzystny dla samotnych matek.
• Poprawka obejmująca programem samotne matki niezależnie od ich dochodu wymaga wyliczeń ministra finansów.
500 zł na dziecko, samotne matki: Objęcie programem 500+ matek z jednym dzieckiem wymaga wyliczeń ministra
"Życzę wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci jak najlepiej" - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. To reakcja na apel polityków PO (Beata Mazurek, fot. facebook.com/Beata Mazurek)

"Życzę wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci jak najlepiej" - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. To reakcja na apel polityków PO, którzy domagali się od Mazurek przeprosin za jej wcześniejszą wypowiedź.

Chodzi o wypowiedź Mazurek w Polskim Radiu24, gdzie pytana, co jej zdaniem powinna zrobić samotna matka, która nie otrzyma 500 zł na dziecko, bo nie mieści się we wskazanym progu finansowym, powiedziała: "Zachęcałabym ją do tego, by próbowała ustabilizować swoją sytuację rodzinną tak, by się na to świadczenie załapać".

Politycy PO zaapelowali do rzeczniczki klubu PiS, by przeprosiła za słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci. Ich zdaniem jej wypowiedź była "absolutnie skandaliczna i pogardliwa".

Poseł PO Paweł Olszewski powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że posłanka Mazurek powinna przeprosić za swoje słowa o matkach samotnie wychowujących dzieci.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

"Wypowiedź Beaty Mazurek, w której poucza i mówi, że trzeba sobie ustabilizować życie jest absolutnie skandaliczna, pogardliwa, nie wnikająca w często losowe i życiowe historie. To wypowiedź bezwzględnie arogancka za którą (Mazurek) powinna niezwłocznie przeprosić" - podkreślił Olszewski. Jak dodał, jej słowa były "niezbyt mądre i niekulturalne".

Czytaj też: Andrzej Duda o programie 500 plus i roli samorządów

Jego zdaniem, "tego typu wypowiedzi pokazują filozofię myślenia, która funkcjonuje w obozie rządzącym, filozofię, która traktuje ludzi i dzieli ludzi, w sposób nieuprawniony, arogancki, pogardliwy". "Apelujemy do pani Mazurek, aby niezwłocznie przeprosiła wszystkich, których te słowa dotknęły" - mówił Olszewski.

Poseł PO Mariusz Witczak ocenił, że program "Rodzina 500 plus" ma bardzo wiele wad, zawiera też "bardzo wiele niesprawiedliwości". "To jest według naszej oceny program 500 minus dla matek samotnie wychowujących dzieci, dla rodzin, w których drugie dziecko wkracza w pełnoletność" - podkreślił. Jak dodał, Platforma jest "głęboko poruszona i zbulwersowana" wypowiedzią posłanki Mazurek.

Mazurek powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że "życzy wszystkim samotnym matkom jak najlepiej". "Życzę stabilizacji sytuacji tak, by nie musiały się martwić o swoje jutro, żeby miały partnerów takich, którzy będą wspomagać je w wychowaniu swoich dzieci. Ja wiem, że sytuacja matek samotnie wychowujących jest trudna" - podkreśliła.

Według rzecznik klubu PiS program "Rodzina 500 plus" nie jest formą pomocy społecznej, lecz świadczenia wychowawczego. "Z tej formy wsparcia matki samotne, które nie mają odpowiedniego dochodu nie będą mogły skorzystać, ale pamiętajmy, że są jeszcze inne możliwości jak fundusz alimentacyjny, pomoc społeczna" - mówiła Mazurek. Przypomniała, że zgodnie z projektem świadczenie będzie wprowadzone na drugie i kolejne dziecko, na pierwsze obowiązywać będzie próg dochodowy.

 


KOMENTARZE (35)ZOBACZ WSZYSTKIE

czy ktoś już próbował złożyć wniosek do trybunału konstytucyjnego aby te 500+ należało się także samotnym rodzicom i rodzinom z 1 dzieckiem, może trzeba by było złożyć taki projekt obywatelski

ewa, 2016-08-23 18:18:18 odpowiedz

witam mam pytanie , 1dziecko ma ojca NN w drodze jest drugie ,ojcostwo bedzie uznane ,partner nie jest biologicznym ojcem jak to sie ma do swiadczenia 500+na oba dzieci

kasia, 2016-07-08 19:33:01 odpowiedz

Ubiegać się o pożyczkę DZIŚ !!!

Witam, Szukasz kredytu biznesu, pożyczki osobiste, kredyt mieszkaniowy, kredyt auto, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, kapitał podwyższonego ryzyka itp ... lub byli odmówił kredytu przez banki lub jakiejkolw
...iek instytucji finansowej dla jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu dla swoich rozwiązań kredytowych! Jesteśmy organizacją Christian pożyczki, dajemy pożyczki do tych, które są w potrzebie nim pozytywnie, a także te, które są godne zaufania, możemy również udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2% .. Czy skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Lexieloanfinance@hotmail.com rozwiń

Lexieloanfinance@hotmail., 2016-06-12 01:30:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE