500 zł na dziecko, ustawa: Andrzej Duda ogłosi decyzję w sprawie programu 500+

- 17 lutego prezydent Andrzej Duda ogłosi decyzję ws. ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500 plus" - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Główne założenie ustawy to świadczenia 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach także na pierwsze.
500 zł na dziecko, ustawa: Andrzej Duda ogłosi decyzję w sprawie programu 500+
Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Sejm uchwalił ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus", 11 lutego; dzień później bez poprawek przyjął ją Senat. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku.

Projekt ustawy, zapowiadany przez PiS w kampanii wyborczej, przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

sama wychowuje córke pracuje w markecie ,lekko nie jest ale moje dziecko jest inne bo nic się jej nie nalezy przekracza ni 27 zł , posrany rząd i posrany kraj jak wszyscy to wszyscy, brak słow

waleszczyńska anna , 2016-05-27 17:24:39 odpowiedz

alimenty będą wliczane do dochodu i nie ma, że jak daje do ręki to nie wliczane podstawą jest to, że musi być wyrok zasądzający te alimenty jeśli nie ma to nic nie dostaniesz chyba, że powództwo o ustalenie alimentów zostało oddalone lub ojciec dziecka nie żyje lub jest nieznany z tego co czytałam p...rojekt z ministerstwa dochody będą brane tak jak do świadczeń rodzinnych ale czekam jeszcze na rozporządzenie rozwiń

alex, 2016-02-17 11:23:08 odpowiedz

dochód 800 zł netto czy brutto

matka, 2016-02-17 10:06:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE