PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko: Ustawa wprowadzającą program 500+ podpisana. Od kiedy świadczenia?

  • PAP/AT    17 lutego 2016 - 12:35
500 zł na dziecko: Ustawa wprowadzającą program 500+ podpisana. Od kiedy świadczenia?
17 lutego prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus" (fot.prezydent.pl/Eliza Radzikowska-Białobrzewska)

• Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus"
• Świadczenie w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.
• Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.
To najlepszy wzorzec, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci i daje im wsparcie - powiedział prezydent Andrzej Duda, podpisując ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus".

17 lutego prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program "Rodzina 500 plus".

"To jest dla mnie niezwykle radosny dzień, ponieważ po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie ze strony polskiego państwa dla tych, którzy są w naszym kraju najważniejsi, dla rodzin, które mają dzieci" - mówił Andrzej Duda tuż przed złożeniem podpisu pod ustawą.

Czytaj też: Jak poradzić sobie z 500+? Ruszają szkolenia dla pracowników samorządowych

Dodał, że "to właśnie jest wzorzec najlepszy - to, że państwo pomaga rodzinom w wychowaniu dzieci". "Nie zastępuje rodziny w wychowaniu, nie narzuca rodzicom modelu wychowania dzieci, nie wymusza, w jaki sposób mają swoje dzieci wychowywać, ale daje możliwość, żeby wesprzeć te rodziny, które dzieci mają" - podkreślił prezydent.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+?

Program "Rodzina 500 plus" zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wypłaty świadczeń mają ruszyć w kwietniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.