PARTNER PORTALU
  • BGK

500 zł na dziecko, wypłata pieniędzy i wnioski: Gdzie znaleźć informacje o programie?

  • PAP/AT    14 kwietnia 2016 - 08:45
500 zł na dziecko, wypłata pieniędzy i wnioski: Gdzie znaleźć informacje o programie?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, uruchomiły specjalne, czynne w godzinach pracy urzędów, infolinie (fot.pixabay.com)

• Ministerstwo Rodziny nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na wszystkie przesyłane pytania dotyczące 500 plus.
• Resort przedstawił więc strony, na których można znaleźć aktualizowane informacje na temat programu.
Do resortu rodziny trafiło kilka tysięcy listów i maili dotyczących Programu „Rodzina 500 plus”. Ministerstwo zapewnia, że na bieżąco monitoruje przychodzącą korespondencję i zbiera przedstawiane w niej postulaty. Przypomina również, że po upływie najbliższych 12 miesięcy przewidziany jest przegląd ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

„Uprzejmie informujemy, że w związku z tak dużą liczbą zapytań dotyczących programu Rodzina 500 plus, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przede wszystkim ze względu na ograniczone zasoby kadrowe, nie jest w stanie udzielić wszystkim zainteresowanym osobom, indywidualnych odpowiedzi na przesyłane pytania dotyczące świadczeń wychowawczych” – czytamy na stronie MRPiPS.

Resort przeprasza, że nie wysyła bezpośrednich odpowiedzi na przesłane listy i e-maile. Śledząc przychodzącą korespondencję, stara się na bieżąco umieszczać na stronie internetowej MRPiPS, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej poruszane kwestie w korespondencji do MRPiPS dotyczą: warunków przyznawania świadczeń wychowawczych, zasad ich wypłacania oraz trybu składania i terminów rozpatrywania wniosków z programu Rodzina 500 plus.

Bieżące informacje na temat programu Rodzina 500 plus, znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w naszym serwisie.

Natomiast w serwisie Obywatel.gov.pl znajduje się przewodnik po programie Rodzina 500 plus.

Resort wskazuje, że od momentu startu programu Rodzina 500 plus, podstawowym źródłem informacji na temat warunków uzyskania świadczenia wychowawczego w konkretnej, indywidualnej sprawie danej osoby, jest gminny organ realizujący świadczenia wychowawcze, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wszystkie urzędy wojewódzkie, uruchomiły specjalne, czynne w godzinach pracy urzędów, infolinie za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące Programu „Rodzina 500+”. Wykaz numerów telefonów .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • lola, 2016-05-05 07:21:44

    Program Prawa i Sprawiedliwości ale nic w nim ze sprawiedliwości !!!! Jak możecie się szczycić że rozdajecie pieniądze na drugie dziecko rodzinie która ma milionowe dochody a nie potraficie pomóc rodziną które maja 2 dzieci w tym jedno 18 letnie z dochodami niewiele wyższymi od najniższej krajowej.... To jest sprawiedliwa polityka społeczna.  rozwiń