PARTNER PORTALU
  • BGK

70 proc. podlaskich rodzin złożyło wnioski o 500+

  • PAP/JS    2 maja 2016 - 11:05
70 proc. podlaskich rodzin złożyło wnioski o 500+
Według danych na dzień 22 kwietnia (takimi informacji dysponuje na razie urząd wojewódzki) ponad 15,5 tys. rodzin otrzymuje już pieniądze (fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl)

• Blisko 70 proc. uprawnionych rodzin złożyło dotąd w województwie podlaskim wnioski w ramach programu 500 plus - poinformował w poniedziałek wojewoda Bohdan Paszkowski.
• Według ocen Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, gminy nie zgłaszają większych problemów.
Jak mówił wojewoda, szacowana liczba rodzin w regionie, które są uprawnione do otrzymania świadczenia na podstawie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, sięga blisko 87 tys. (mogą otrzymać pieniądze na ponad 117,5 tys. dzieci).

Na razie wpłynęły wnioski od 60 tys. takich rodzin (49,5 tys. w formie papierowej, 10,6 tys. w formie elektronicznej) czyli od 69,3 proc. uprawnionych. W ocenie Paszkowskiego, to dobry wynik.

"Te osoby, które w pierwszym okresie chciały złożyć wniosek i były do tego przygotowane, a ponadto oczekiwały, że czym wcześniej złożą wniosek, tym szybciej świadczenie będzie wypłacane, już to zrobiły" - mówił dziennikarzom wojewoda podlaski.

Czytaj też: 500+: Już pół miliona wniosków online

Według danych na dzień 22 kwietnia (takimi informacji dysponuje na razie urząd wojewódzki) ponad 15,5 tys. rodzin otrzymuje już pieniądze. Na 118 podlaskich gmin, wypłaca je 40. "Program jest realizowany dobrze, nie tworzą się jakieś problemy, których nie można rozwiązać poprzez konsultacje czy interwencję techniczną" - dodał Bohdan Paszkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • krzysiek, 2016-05-03 23:36:05

    Złożyłem 04.04. w Białymstoku na Klepackiej. Żadnej decyzji ani przelewu. Tempo jak zwykle zabójcze mimo nowej siedziby i armii urzędników, no chyba,że gmina specjalnie pieniądze przetrzymuje???