PARTNER PORTALU
  • BGK

Absolutorium w Legnicy: Andrzej Duda nagrodził prezydenta, miejskie PiS zarzuca nieporadność

  • GP    1 czerwca 2016 - 12:39
Absolutorium w Legnicy: Andrzej Duda nagrodził prezydenta, miejskie PiS zarzuca nieporadność

Sporny monument, który nadal stoi w centrum miasta. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

• Ciekawa sprawa. Nagrodzony właśnie przez prezydenta Dudę - kojarzony z lewicą prezydent Legnicy nie może uzyskać absolutorium za budżet.
• Radni w mieście uważają, że jego praca jest niezadowalająca. Za jeden z powodów sceptycyzmu podają nadal stojący w mieście pomnik Armii Czerwonej.
Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy nie może uzyskać w radzie miasta absolutorium za budżet 2015. To już drugi rok pod rząd, kiedy podstawowa inicjatywa prezydenta nie może przejść przez samorząd miasta.

Szef klubu radnych PiS, Zbigniew Bytnar w rozmowie z lokalnymi mediami uzasadniał:

- Radni PiS, PO i Porozumienia dla Legnicy uznali, że prezydent nie zasłużył na skwitowanie, bo wiele rzeczy nadal jest w sferze marzeń i planów, niż realizacji.

Bytnar zarzucił prezydentowi Krzakowskiemu nieporadne zarządzanie miejskim Centrum Kultury, brak pomysłu na dalsze funkcjonowanie Strefy Aktywności Gospodarczej, a nawet wprost opieszałość w przeniesieniu stalinowskiego pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej.

Przeciwko absolutorium głosowało sześciu radnych, dziewięciu wstrzymało się od głosu. Pięciu poparło prezydenta. On w komentarzu do sytuacji wstrzymuje się od ostrego atakowania oponentów politycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.