PARTNER PORTALU
  • BGK

Adam Bielan o 500+: drugiego takie programu nie będzie

  • PAP/AH    13 kwietnia 2018 - 10:52
Adam Bielan o 500+: drugiego takie programu nie będzie
(fot. MRPiPS)

Drugi taki program, jak Rodzina 500 plus, nie jest możliwy; na konwencji PiS nie zaprezentujemy takiego - oświadczył w piątek (13.04) wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Są kolejne plany programowe, ale nie sądzę, żeby były ujawniane w sobotę - dodał.
W sobotę (14.04) odbędzie się w Warszawie konwencja PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS podsumuje dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Na początku kwietnia prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" zapowiedział, że w PiS planowane są "następne rozwiązania, które będą kolejnym wymiernym wsparciem - tak jak program plus". Dopytany o szczegóły, odparł, że "w połowie tego miesiąca wszystko będzie jasne".

Bielan pytany w Polskim Radiu RDC, czy program socjalny "o takiej skali rażenia", jak program 500 plus jest jeszcze możliwy, odparł: "Nie jest możliwy, więc obniżam napięcie - nie będziemy prezentować drugiego 500 plus na tej konwencji".

Zauważył, że program 500 plus kosztuje 20 mld złotych rocznie. "Budżet też musi złapać oddech, żeby móc myśleć o kolejnych programach" - zaznaczył polityk.

Bielan zadeklarował jednocześnie, że "są kolejne plany programowe". Jak dodał, nie sądzi jednak, żeby były ujawniane w sobotę".

- Ta konwencja będzie raczej takim przeglądem tego, co się dzieje na scenie politycznej - mówił Bielan. Dodał, że "konkretnych propozycji programowych - jeżeli chodzi o wybory samorządowe - możemy się spodziewać bliżej kampanii samorządowej, czyli już po wakacjach, a jeśli chodzi o wybory parlamentarne - to w przyszłym roku".

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.