PARTNER PORTALU
  • BGK

Afera Amber Gold. Sylwester Latkowski: Mafia cały czas funkcjonuje w Gdańsku

  • KDS    25 października 2017 - 14:03
Afera Amber Gold. Sylwester Latkowski: Mafia cały czas funkcjonuje w Gdańsku
W środę (25.10) przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawał Sylwester Latkowski, były dziennikarz "Wprost" (fot. Twitter/SejmRP)

W środę (25.10) przed komisją śledczą ds. Amber Gold stanął były dziennikarz tygodnika "Wprost" Sylwester Latkowski. - Układ trójmiejski bardzo dobrze działa do dzisiaj - mówił podczas przesłuchania.
Były dziennikarz tygodnika "Wprost" tłumaczył, że układ trójmiejski jest połączeniem organizacji przestępczych, biznesu, polityki, i wymiaru sprawiedliwości. W swoich wypowiedziach mocno zaznaczył, że mafia cały czas funkcjonuje w Gdańsku

W trakcie przesłuchania potwierdził istnienie parasola ochronnego nad sprawą AmberGold. – Działania ABW z tamtego okresu uważam jako tuszowanie sprawy. Instytucje państwowe zawiodły. Nie działały – zaznaczał przed komisją.

Latkowski pytany był również o kwestię biznesmena z Trójmiasta Jana T. "Tygrysa". - Ta sprawa jest jak mała Sycylia – mówił dziennikarz. – W Trójmieście nikt nie sypie. To hermetyczne środowisko – mówił. Jego zdaniem nie tylko znany biznesmen był w Trójmieście chroniony. Także Marcin P., twórca finansowej piramidy, miał mieć zdumiewającą ochronę.

O komentarz do zeznań Sylwestra Latkowskiego poprosiliśmy Urząd Miasta w Gdańsku, jednak miasto odmówiło ustosunkowania się do nich. 

- Nie oglądamy posiedzeń komisji do spraw Amber Gold, tym samym odnoszenie się do padających tam wypowiedzi byłoby z naszej strony brakiem rzetelności - poinformowali przedstawiciele gdańskiego magistratu. 

W środę po południu zeznania złożyć ma również Michał Majewski, były dziennikarz tygodnika Wprost, który wraz z Latkowskim pracował nad materiałami prasowymi opisującymi aferę Amber Gold.

To nie pierwszy raz, kiedy wokół sprawy Amber Gold pojawiają się wątki samorządowe. W czerwcu podczas przesłuchania Marcin P. mówił, że to politycy m.in. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, szukali z nim kontaktu. 

Twórca grupy Amber Gold wskazywał też, że przedstawiciele lotnisk w Łodzi i Szczecinie zabiegali o to, aby linie lotnicze OLT Express rozpoczęły z nimi współpracę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.