PARTNER PORTALU
  • BGK

Afera w radomskim magistracie. Dyrektor wydziału komunikacji odwołany

  • PAP/EM    14 marca 2017 - 16:38
Afera w radomskim magistracie. Dyrektor wydziału komunikacji odwołany
W radomskim magistracie zalecono przeprowadzenie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego (fot. cbsp.policja.pl)

Szef wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego w Radomiu został odwołany w związku z wykryciem nieprawidłowości związanych z rejestracją pojazdu. Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli dokumenty, które policja przesłała prokuraturze.
Jak powiedziała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, policjanci czekają na decyzję śledczych, pod jakim kątem mają być postawione zarzuty. Policja nie zdradza, czego i kogo dotyczyła kontrola w magistracie. "We wtorek policjanci przesłali materiały do radomskiej prokuratury" - stwierdziła Leszczyńska.

Rzeczniczka komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz potwierdziła, że w ub. tygodniu funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli dokumentację w wydziale komunikacji radomskiego magistratu.

Rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim poinformowała w komunikacie prasowym, że w związku z wykryciem przez pracowników magistratu nieprawidłowości w wydziale komunikacji, związanych z rejestracją pojazdu, władze miasta zdecydowały o wyciągnięciu konsekwencji służbowych wobec dwóch osób.

"Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora wydziału komunikacji został odwołany ze swojego stanowiska. Konsekwencje poniesie również pracownik, który dopuścił się nieprawidłowości; obecnie przebywa on na zwolnieniu lekarskim" - stwierdziła Piechota-Kaim. Dodała, że władze miasta poinformowały o sprawie policję. Zlecono także przeprowadzenie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. Wykazało ono - jak zaznaczyła rzeczniczka - że ujawnione do tej pory nieprawidłowości miały charakter jednostkowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.