PARTNER PORTALU
  • BGK

Agnieszka Pomaska: Każdy ma prawo deklarować chęć kandydowania na urząd prezydenta

  • PAP/JS    18 lutego 2018 - 19:47
Agnieszka Pomaska: Każdy ma prawo deklarować chęć kandydowania na urząd prezydenta
Przewodnicząca gdańskiej PO i wiceprzewodnicząca pomorskich struktur partii, posłanka Agnieszka Pomaska powiedziała, że "każdy ma prawo taką deklaracje złożyć". (fot.:pomaska.pl)

Każdy ma prawo taką deklaracje złożyć – powiedziała szefowa gdańskiej PO, Agnieszka Pomaska, odnosząc się do decyzji Pawła Adamowicza o starcie w tegorocznych wyborach samorządowych. Przyznała, że jednak "jest to lekkie zaskoczenie".
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował, poprzez media społecznościowe, o swojej decyzji ubiegania się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych.

Przewodnicząca gdańskiej PO i wiceprzewodnicząca pomorskich struktur partii, posłanka Agnieszka Pomaska powiedziała, że "każdy ma prawo taką deklaracje złożyć".

Przyznała jednak, że "jest to lekkie zaskoczenie". "Wcześniej prezydent deklarował, że będzie wspierał kandydata PO, niezależnie od tego, kto nim będzie" - przypomniała. Zwróciła uwagę, że "Platforma jest przed decyzją w sprawie kandydata na prezydenta Gdańska". "To praktycznie niczego nie zmienia" - dodała. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd krajowy partii.

Pomaska powiedziała, że Platforma może mieć swojego kandydata na prezydenta. Pytana o to, czy PO może poprzeć Adamowicza odpowiedziała, że "jesteśmy przed decyzją". "Nie chcę żadnych twardych deklaracji składać, zwłaszcza, że Adamowicz ma swoje sprawy w sądzie i to pewnie też będzie go angażowało" - tłumaczyła.

Nie wykluczyła, że Platforma będzie miała wspólnego kandydata z Nowoczesną. "Będziemy do tego dążyli i to rzeczywiście może wykluczyć możliwość poparcia dla Adamowicza" - dodała. Powiedziała, że Platforma zakładała podjęcie decyzji w sprawie kandydata "jakoś w marcu i "nie ma powodu żeby przyspieszać tę sprawę".

Jesienią ubiegłego roku media donosiły, że posłanka Pomaska, podobnie jak europoseł Jarosław Wałęsa deklarowali chęć kandydowania na urząd prezydenta Gdańska.

Sceptycznie do ewentualnego poparcia kandydatury Adamowicza odnieśli się też politycy z władz Platformy. "Dla nas poparcie Adamowicza może być kłopotliwe" - powiedział jeden z nich.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła w sobotę w Gdańsku, że nie wie jeszcze, jakie rozwiązanie jej partia przyjmie w kwestii kandydatów dla Trójmiasta - czy będą to wspólni kandydaci PO i Nowoczesnej, czy też zdecyduje się na samodzielny start.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.