PARTNER PORTALU
  • BGK

Aleksandra Dulkiewicz nowym zastępcą prezydenta Gdańska

  • MIW    15 lutego 2017 - 13:55
Aleksandra Dulkiewicz nowym zastępcą prezydenta Gdańska
Aleksandra Dulkiewicz, nowa wiceprezydent Gdańska. (fot. PTWP)

• Paweł Adamowicz będzie miał nowego zastępcę. W połowie marca ze stanowiskiem wiceprezydenta żegna się Andrzej Bojanowski.
• Zastąpi go Aleksandra Dulkiewicz. Teraz ona odpowiadać będzie za politykę gospodarczą miasta.
• Prezydent Paweł Adamowicz zapowiada, że będzie rekomendował Andrzeja Bojanowskiego do pracy w Międzynarodowych Targach Gdańskich.
- Andrzeja poznałem jako trzydziestokilkuletniego, dynamicznego, młodego menadżera. Jego działania w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk zainspirowały mnie na tyle, że zaproponowałem mu pracę na stanowisku skarbnika miasta. Potem został moim zastępcą. Teraz ma za sobą 10 lat pracy dla miasta i duże osiągnięcia, przede wszystkim skuteczne pozyskiwanie dofinansowania z Unii Europejskiej, a wcześniej przeprowadzenie całej skomplikowanej operacji Euro 2012 – komplementował swojego zastępcę Paweł Adamowicz podczas dzisiejszej (15.02) konferencji prasowej.

Jak stwierdził nowa wiceprezydent miasta to „osoba niezwykle aktywna, która zdążyła się już sprawdzić na wielu polach”.

– M.in. w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego zajmującej się współpracą z zagranicznymi inwestorami. Ola od wielu lat angażuje się w sprawy samorządu i lokalną politykę. Jest bardzo aktywnym członkiem Platformy Obywatelskiej, z ramienia której od 2010 roku jest radną miasta Gdańska, a od 2014 roku także przewodniczącą Klubu Radnych PO – dodał Adamowicz.

W swych działaniach Aleksandra Dulkiewicz chciałaby skupić się na inwestycjach w dzielnicach, będących blisko mieszkańców.

- Chcę rozwijać program budowy i naprawy chodników, rozbudowy oświetlenia w mieście, jeszcze większej ilości małej architektury oraz budowy kolejnych obiektów sportowych - boisk i basenów. Musimy też pamiętać o młodych ludziach i dzieciach, dlatego jednym z priorytetów na pewno będzie budowa kolejnych żłobków i przedszkoli. Innymi słowy chciałabym się skupić na inwestycjach, ale inwestycjach blisko mieszkańców. Bardzo ważny jest też dla mnie rozwój Gdańska Południe – mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Podkreśliła również znaczenie turystyki dla miasta wskazując, że Gdańsk, będący jedynym polskim miastem w konkursie na najlepszą destynację wakacyjną 2017, znalazł się na 3. miejscu zaraz po Porto i Mediolanie. Zapowiedziała ponadto wpieranie powstawanie nowych start-upów, ale też tradycyjnych branż oraz firm zakładanych i prowadzonych przez nowych inwestorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Monika z Gdańska , 2017-02-17 20:33:50

    A co jeżeli chodzi o budynki Stoczni Gdańskiej ? Chyba powinno się je odrestaurować...