PARTNER PORTALU
  • BGK

Amber Gold: Marcin P. obciąża prezydenta Gdańska?

  • RR/aw    28 czerwca 2017 - 12:09
Amber Gold: Marcin P. obciąża prezydenta Gdańska?
Przesłuchanie Marcina P. przed Komisją Śledczą (fot.twitter)

Trwa przesłuchanie Marcina P. przed Komisją Śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Pojawił się wątek dotyczący gdańskiego magistratu.
- Nie szukałem kontaktu z politykami. To oni szukali kontaktu ze mną. Był to np. prezydent Gdańska – powiedział Marcin P. podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Zdaniem właściciela grupy Amber Gold lokalni, pomorscy politycy dość często próbowali się z nim nawiązywać kontakt. Chodziło głównie o działania dotyczące sponsorowania różnych imprez. Najczęściej były to osoby związane z Gdańskiem, gdyż tam znajdowała się siedziba spółki, ale również przedstawiciele miasta Gdyni.

Osobą, która bardzo często miała kontaktować się z Marcinem P. był również prezes gdańskiego portu lotniczego. Tomasz Kloskowski miał polecać prezesowi linii lotniczych OLT potencjalnych pracowników, w tym m.in. Michała Tuska, syna premiera Donalda Tuska.

Co ważne, Marcin P. uważa, że jego karalność była powszechnie znana, również kontaktującym się z nim politykom. Kilkakrotnie potwierdzał on ten fakt w rozmowie z nimi. Przesłuchiwany przez komisję śledczą podkreślił również, że sam chciał unikać kontaktów z politykami i nie chciał wpuszczać polityki do swojego biznesu.

Do zeznań Marcina P. odniósł się w środę (28 czerwca) prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który zaprzeczył słowom założyciela Amber Gold.

"Zeznania Marcina P. są nieprawdziwe. Nie zabiegałem o spotkanie z nim. Nigdy się z nim nie spotkałem" - napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz tak komentował w ubiegłym roku wezwanie na komisję śledczą ws. Amber Gold: "Takie są czasy, że my - samorządowcy - jesteśmy zwierzyną łowną i lubi się nas grillować i do nas strzelać".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gdybymwiedział, 2017-06-28 13:03:06

    Ależ to jest typowe zachowanie rasowego złodzieja: złapiesz go za rękę, to odburknie, że to nie jego ręka. Wypisz wymaluj typowy POkrętacz.
  • aletamjuż, 2017-06-28 12:39:57

    To niesamowite co pisze i mówi ten POkrętacz.